Mikä on se mies joka siinä osuupankin lähellä ja kävelykadulla kulkee ja tarjoaa vartiotorni-lehteä. Tyrkyttää tätä harhaoppia, kannattaa heittää roskakoriin kyseinen lehti.
Jehovan todistajat tyrkyttävät uskoaan
22
593
Vastaukset
- Vallesmanne
Tietääkös tämä viliyksi, että Kokkolassa on eilen puukotettu mies ja hakattu sekä ryöstetty kaupan edessä vanhempi mies? Lueppas -Hei ketä puukotettiin ??- palsta ja ota rohkeasti kantaa näin järjettömiin väkivaltaisuuksiin.
- Elias "alokas"
Puukottajat on yleensä helluntai herätyksen piiristä. Esimerkiksi saarnamies Heikki Elias Kaikula tappoi city marketissa vartijan kun yritti peitellä takki varkautta. Sama mies on yrittänyt tappaa useamminkin.
Hän saarnaa nykyään Tampereella. Lempiaiheitaan hänellä on Jumalan anteeksianto sitä hän kyllä tarvitseekin, Halle!
- hassi.s
Mitäs tuosta puukottamisesta--se on arkipäivää Kokkolassa--kun lokkejakin jo jahdataan .
Kokkola=sivistymättöyyden pesä K-P:lla.
Hyvää mainosta väestöpakolaisten kaupungille.- Vattusen Veljeskunta
No mitä sen lokkipalstan kans tehään,,,, paneeko Vattusen Veljeskunta saitin pystyyn vai joku muu mitä häh? Käsikirjotus koputtelee jo!
Ei Jehovan todistajat tyrkytä uskoaan. Mitenkä lokit liittyvät uskon asiaan ?
- Ateisti Aapo
Jehova fitness...
- eikäsitäkaikkea
En käsitä taas tätä jutun jatkoa.......
- jehovantodistajat
Jehovan todistajat eivät tyrkytä uskoaan vain jakavat lehteä.
- ortod.lut.
miksi jehovat eivät vietä joulua? Oikeat kristityt viettävät.
- ei kristitty
Missä kohtaa Raamattua käsketään viettämään joulua?
- Joosef
ei kristitty kirjoitti:
Missä kohtaa Raamattua käsketään viettämään joulua?
Koska tunnut olevasi mukamasti viisas, oletko lukenut raamatun kannesta kanteen?
- Mooses
Joosef kirjoitti:
Koska tunnut olevasi mukamasti viisas, oletko lukenut raamatun kannesta kanteen?
Etusivulla.
- Anonyymi
ei kristitty kirjoitti:
Missä kohtaa Raamattua käsketään viettämään joulua?
Ei ainakaan tällaista kaupallista joulua, vaan hiljentymään ja viettämään Jeesuksen syntymäjuhlaa, eikä kaupallista krääsäjoulua joulupukkeineen.
- sehän se
Se on Vartiomies Veikko Vartiotornista.
- oikeauskov
Katolinen kirkko josta luterilaisuus on lähtöisin on aina viettänyt joulua Jeesuksen syntymäjuhlana.
- HERÄTKÄÄ
Vartiotorni kaatuu!
- kunnollisia.ovat
Kyllä jehovat ovat kunnon ihmisiä, eivät juo eivätkä polta.
Sanon vaan sen.- Kaarlopa
Mutta ovatko usein homoja? 80-luvulla, kun tulivat polkupyörillä pihaan, pyysin kahta poikaa saunaan. He eivät edes empineet. Meillä oli melko kuuma sessio. He eivät kuitenkaan tulleet uudelleen, liekö olleet eri paikkakunnalta? Nykyään heitä käy erittäin harvoin muutenkin. En edes muista milloin.
- Anonyymi
Kaarlopa kirjoitti:
Mutta ovatko usein homoja? 80-luvulla, kun tulivat polkupyörillä pihaan, pyysin kahta poikaa saunaan. He eivät edes empineet. Meillä oli melko kuuma sessio. He eivät kuitenkaan tulleet uudelleen, liekö olleet eri paikkakunnalta? Nykyään heitä käy erittäin harvoin muutenkin. En edes muista milloin.
Ne oli varmaan mormoneja. Mormonit liikkuu polkupyörällä ja ovat kahdestaan liikkeellä.
- Anonyymi
Jehovanusko on harhaanjohtava!
- Anonyymi
Luterilaisen papin toimittama pyhä Kasteen Sakramentti pelastaa. Ja ruotsiksi dopet frälser
- Anonyymi
Joo näillä jehovilla on taas Kokkolassakin valtaa,kun sitä pönkitetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567785Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675881Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515263Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964