miten onnistuuu? suomen kennelliittoon joojoo, mut miten?
rekkaamattoman tuontikoiran rekisteröinti
tietämätön
5
194
Vastaukset
Ei mitenkään jos koiraa ei ole rekattu alkuperämaahansa.
- hmmffhhf
Entä fix rekisteri??? Siis ei tarvi rekata rotuun vaa ylipäätänsä vakuutuksien takia..
hmmffhhf kirjoitti:
Entä fix rekisteri??? Siis ei tarvi rekata rotuun vaa ylipäätänsä vakuutuksien takia..
Joo toki sinne :)
- Eiks toi rekkaaminen
oo niinku vanhanaikasta nykyään? Ja turhaa.
Seropithan on kaikkein parhaita ja terveimpiä koiria.- tietömätön
Kyllä se kannattaa johonki rekata että saa vakuutukset s hoidon tai kuoleman takia.. Monetkaa vakuutus yhtiöt ei anna vakuutuksia jos ei oo rekattu.. Vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1125255
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2752169- 911746
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401210Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411187Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051120Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1521111- 501109
- 1111059
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.821012