Kuka tietää, mistä voi tilata tai ostaa kummankin maan digitaaliset kartat tietokoneelle ? Hinta ? Voin ostaa ne myös matkan varrelta ( Tukholma - Oslo ).
Mistä Ruotsin ja Norjan CD kartat ?
2
232
Vastaukset
- CD map
Ruotsi
http://www.resebokhandeln.com/sverigekartan-p-347.html?language=en
Norjasta en löytänyt, sen sijaan käykö MS Autoroute?
http://www.microsoft.com/uk/autoroute/home.aspx - Asseri Kantonen
Vastaan silti vaikka onkin hiukka vanha viestiketju..!
Ostin juuri Verkkokauppa.com:ista tuon Auto-Route-cd-pohjaisen karttaohjelman hintaan hiukka alle 100€. toimituskuluineen.
Tilasin sen cd-ohjelman missä tulee gps-antenni mukana samassa paketissa.
Kokemusta on läppärikäytössä Suomi-plus ja Route-66 cd-karttaohjelmista läppärissä...
Itse tykkään juuri näistä GT-karttapohjaisista näytöölaitteista ja mielestäni nämä Garminit ja Tom Tomit ei yllä samaan selkeyteen kun tämä läppärin GT-karttapohjanäyttö..!
Tämä on toki vain henkilökohtainen mielipide..!
Kallis oli mutta omalla rahalla sai..!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698