Ei enään koskaan sinne!! Vaihtakaa myyjät, niin vastenmielistä pakkomyyntiä! Kuiskitaan takanapäin ja niin röyhkeää myyntiä.
Finnlandiakaluste
ei koskaan
9418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Taivaan tosi.Ei ollut mikään halpa paikka, myyjä röyhkeä eikä mitään tietoa asiakaspalvelusta.
Seinän takana kohteliaisuus oli kohdallaan ja kaupat tuli.
myyjällä on aivan ihmeellisen mallinen takapuoli eli pyllly.Kyllä pitäis käyttää runsaasti mielikuvitusta että sais tuon takana mensselin pysytyyn.
ostaisin huonekalumyyjän vähintään 8 tuntia työssä marinoituneet pikkuhusut......
kyllä
Mä olen saanut finlandiakalusteessa erinomaista palvelua.
Itse tyykkään että kiva kun siellä annetaan asiakkaiden rauhassa katella huonekaluja kun ei myyjät ole kokoajan selän takana kyttäämässä. Mutta myyjät tulevat tarpeen mukaan auttamaan.
Ja sain muuten sohvan edullisemmalla saman tuotteen sieltä mitä saman olisin saanut maskusta! Toimituskin onnistui seuraavana päivänä kun maskusta olisi pitänyt odottaa 2-4viikkoa. Arvata sopii menenkö seuraavalla kerralla suoraan finlandiakalusteeseen vai maskuun.
Kokkolassa taitaa olla tapana, että kaikkia uusia asioita (mm. liikkeitä) moititaan automaattisesti. Porukka on niin vanhoihin tapoihin juurtuneita, ettei muutoksia oteta hyvällä vastaan. Joten kyllä tässä on kasvamisen paikkaa ihan kaupunkilaisissa eli (tässä tapauksessa) asiakkaissa!
Meillä on myös sohvat tarjouksessa tälläviikolla.
Nyt turrvat tukkoon ja heti. En tiedä mistä on kysymys enkä tunne kyseistä firmaa, mutta tämä keskustelu on aivan sairasta. Ja nyt aloittaja ja muut pyydätte anteeksi mainitulta yrittäjältä.Tuliko selväksi. Tulihan.
Jk Haluan vastauksen tälle sivustolle mahdollisimman pian ja että asia on hoidettu.
Onko sinun aivan pakko sekaantua jokaiseen keskusteluun? Onko?
mikä vitun poliisi tuo kapiainen luulee olevansa, ite kirjoittaa eniten paskaa tälle sivustolle ja nyt on muita neuvomassa, jumalauta