Apartment Lontoosta.

Olemme vuokraamassa asuntoa Lontoosta pitkäksi viikonlopuksi.
Osaisiko joku neuvoa miltä alueelta asuntoa kannattaa katsoa tai vastaavasti mitä aluetta kannattaa välttää?

2

375

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Big City

      Tarkoitatko viihtyisyyttä vai turvallisuutta? Viihtyisyydestä on paha heittää arviota kun ei tiedä, mitä matkaltasi etsit. Itse voisin asua vaikkapa Camdenissa. Hinnat ovat tietysti halvempia kauempana keskustasta. Turvallisuuden kannalta Lontoo on aika hajanainen, on enemmän ja vähemmän levottomia paikkoja, mutta yleisesti ottaen mieluummin Lontoo kuin Helsinki... ;-) . Välttäisin kuitenkin joen eteläpuolta, erityisesti Brixton on aika levotonta seutua. Pohjoispuolella Stoke Newington on myös saanut mainetta jengiensä takia, en tiedä kun en ole käynyt. Parhaat alueet (ja kovimmat hinnat) tietysti West Endissä eli aika keskustassa.
      Herää vaan kysymys, miksi apartmentti viikonlopuksi? Lyhyellä oleskelulla saat samaan hintaan ihan kohtuullisen hotellihuoneen lähempänä keskustaa.

      • Kiitti vastauksestasi.

        Ajattelin ensisijaisesti turvallisuutta.

        Apartmentti siksi, että saan tehdä ruokaa itse, koska monissa kaupungeissa joissa olen ulkomailla käynyt on yleisestiottaen ollut vaikeuksia tulla ymmärretyksi sanoessani ravintolassa että tarvitsen gluteenitonta ruokaa.
        Gluteeniton ruokavalio ei ilmeisesti ole kovinkaan yleinen "vamma" ulkomailla!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 134
      1672
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      208
      1075
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      755
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      255
      593
    5. 31
      530
    6. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      519
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      504
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      191
      493
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      446
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      433
    Aihe