Olemme vuokraamassa asuntoa Lontoosta pitkäksi viikonlopuksi.
Osaisiko joku neuvoa miltä alueelta asuntoa kannattaa katsoa tai vastaavasti mitä aluetta kannattaa välttää?
Apartment Lontoosta.
2
262
Vastaukset
- Big City
Tarkoitatko viihtyisyyttä vai turvallisuutta? Viihtyisyydestä on paha heittää arviota kun ei tiedä, mitä matkaltasi etsit. Itse voisin asua vaikkapa Camdenissa. Hinnat ovat tietysti halvempia kauempana keskustasta. Turvallisuuden kannalta Lontoo on aika hajanainen, on enemmän ja vähemmän levottomia paikkoja, mutta yleisesti ottaen mieluummin Lontoo kuin Helsinki... ;-) . Välttäisin kuitenkin joen eteläpuolta, erityisesti Brixton on aika levotonta seutua. Pohjoispuolella Stoke Newington on myös saanut mainetta jengiensä takia, en tiedä kun en ole käynyt. Parhaat alueet (ja kovimmat hinnat) tietysti West Endissä eli aika keskustassa.
Herää vaan kysymys, miksi apartmentti viikonlopuksi? Lyhyellä oleskelulla saat samaan hintaan ihan kohtuullisen hotellihuoneen lähempänä keskustaa.Kiitti vastauksestasi.
Ajattelin ensisijaisesti turvallisuutta.
Apartmentti siksi, että saan tehdä ruokaa itse, koska monissa kaupungeissa joissa olen ulkomailla käynyt on yleisestiottaen ollut vaikeuksia tulla ymmärretyksi sanoessani ravintolassa että tarvitsen gluteenitonta ruokaa.
Gluteeniton ruokavalio ei ilmeisesti ole kovinkaan yleinen "vamma" ulkomailla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043414
- 883093
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä201953- 691916
- 391898
- 221766
- 241697
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi341459Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91349- 481337