NOKIA will shock the world
5.syyskuuta
30141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
http://www.kauppalehti.fi/5/i/mobiili/kl_mobiili/uutinen.jsp?oid=201208244457&ext=nwnd
shokittaminen on aika vaikeaa nykyää. Ei oikeasti onnistu miltään merkiltä.
saas nähä mitä sieltä tulee syyskuun alussa. 2-3 mallia on veikkailtu.
No kyllä eeloppi tietää jos ei ihan pöhkö ole että ei nokia nouse enää edes yhtä hyvillä puhelimilla kuin kilpailijat, vaan tarvitaan jotain jolla erotutaan! Joten luulisi sieltä myös sellaista tulevan.
Itse ajattelin ostaa WP8-puhelimen mikäli sieltä jotain kelvollista ulos putkahtaa. Ja vielä tiedoksi jälkijunassa kulkeville että se putkahduspäivä on 5.9.
Kyllä minä uskon että Nokian WP8-puhelimet tulevat olemaan sellaisia että android-leiristäkin asiakkaat ostaa nokialaisia. Aika näyttää mutta kyllähän Nokia on aika kovasti uhonnut
http://taskumuro.com/nokia-johtaja-uhoaa-kukaan-ei-muista-ongelmiamme-ensi-kevaana-ja-tulemme-olemaan-vahvempi-kuin-koskaan-aiemmin
http://www.talouselama.fi/Nokialandia/Nokia-pomo uhittelee Samsungille Twitterissä/2
Ynnä muita artikkeleita.
"something amazing is coming."
kuhan pure view tulee 8:n niin android fan boysit havahtuu että parhaat puh tuleekin nokialta
http://www.iltalehti.fi/digi/2012080315915778_du.shtml
onko hyvä haukiviehe?
Nokia on aina tehnyt parhaat puhelimet, eihän noitten muitten rimpuloitten kanssa voi edes poistua kaupungista, kun kuuluvuus loppuu kuin seinään jos niin teet.
jottain mullistavaa?20.8.2012 19:25
"Itse ajattelin ostaa WP8-puhelimen mikäli sieltä jotain kelvollista ulos putkahtaa. Ja vielä tiedoksi jälkijunassa kulkeville että se putkahduspäivä on 5.9."
Tuo putkahduspäivä oli kyllä lehdissä jo viikko sitten, niin että
koitahan sinäkin kompuroida sieltä viimeiseen vaunuun.
Elopin housuihin putkahtaa haisevaa.
Nokian PureView-tekniikalle jälleen suitsutusta
http://www.mobiiliblogi.com/2012/08/21/nokian-pureview-tekniikalle-jalleen-suitsutusta/
Joo, tuolla Mobiiliblogin keskustelussa nimimerkki röh on
kyllä malliesimerkki Nokia 808 "tietäjästä" jolle vois myöntää
vuoden 2012 aasinhatun.
PureView tyrmäsi iPhonen. 808:ssa on resoluutioltaan kiistatta tällä hetkellä markkinoiden paras puhelinkamera.
http://www.mikropc.net/kommentit/pureview tyrmasi iphonen/a832158
Huonoja nokian puhelimet.
3 päivää vielä
ei juma tosiaan vain 3
hermot menee nokian paskoista.
2 päivää vielä
Lumia 920, 820 ja langaton latausalusta uusissa kuvissa
http://www.puhelinvertailu.com/uutiset.cfm/2012/09/03/lumia_920_820_ja_langaton_latausalusta_uusissa_kuvissa
Onko ihan langaton.Samsung puhelimessa tuo tai olla.Nokian laatuun en luota ja oottelen iPhone5 puhelinta.
Ei kiinnosta ruma ja vanhanaikainen iPhone 5
Nokia Lumia on huono,enkä sitä hanki.
Suorana huomenna 5.9.2012
http://www.nokia.com/global/about-nokia/webcast/live/
klo 10 aamulla jenkeissä. Oisko Suomen aikaa klo 16 tai 17?
sopii hyvin,muistetaan kattoo kun on linkkikin valmiina
Langaton lataus on jo vanha keksintö,melkein jokaisen kotoolta sellanen vehje löytyy nimittäin sähköhammasharja,eli puhelimenkin pitää olla jossain laitteessa/lataus alustassa kiinni,tuo on kyllä tervetullut ominaisuus joka myy paljon luimoita
http://www.tietokone.fi/uutiset/lumia_920_tuo_vallankumouksen_langaton_lataus#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
mitä hyötyä tuosta ?
no esim voit ladata vaikka androidin,iphonen telakalla
Voiko HTC kännykän ladata.
Eipä tuo langaton puhelimen lataaminen mitään uutta ole.
http://www.makezens.com/home/