Onko normaalia, kun mulla on alkanut kuulua tinnistusäänen lomassa sellasia nopeita korkeita "kilahduksia" korvassa? Kilahtelee siis jatkuvasti, välillä tulee "sarjoja" tyyliin kil-kil-kil ja välillä pitempi ääni (muutaman sekunnin). Joskus kilinä seurailee vähän aikaa sydämen sykettä, joskus on ihan epäsäännöllistä. Ja taustalla siis toinen, jatkuva (se tavallinen) tinnitusääni ihan yötäpäivää.
Kävin lääkärissä tinnituksen takia pari viikkoa sitten, mutta ei se oikein osannut sanoa mitään. Tutki korvat ja kaikki oli ok. Kilahtelusta en hoksannut silloin kysyä, kun se on alkanut vasta lääkärikäynnin jälkeen.
Pitääkö tän takia soittaa uusi aika?
Kilahtelu korvassa?
kilin_kilin
0
505
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802097Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661279Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu301172- 1411048
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa148901- 103856
- 45737
- 62736
- 61696
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63682