http://www.vastavalo.fi/albums/userpics/13855/normal_XXVVJN367.jpg
♥¨¨◘¨¨♥♥¨¨◘o◘¨¨♥♥¨¨◘¨¨♥
~ Rakkaani ~
Luulin jo
kertoneeni ~
Kaiken
Kunnes
löysin ~
Taas
jotain ~
Uutta
Kerrottavaa
Niin kuin ~
Aina ~
Ennenkin
♥¨¨◘¨¨♥♥¨¨◘o◘¨¨♥♥¨¨◘¨¨♥
http://www.youtube.com/watch?v=OtCuEO1ULao
oOo¨NIIN KUIN AINA¨oOo
4
147
Vastaukset
- aika tavallinen
Enpä tiedä. Ilman noita tehostekeinoja runo ei vaikuttanut, eikä niiden kanssakaan. Aika tavallinen
- *MURUKULTA*
:)
Ihan tavallinen on kirjoittajakin ;)) eikä hän kaikkia voi millään miellyttää.
Kiitos kun vaivaudut lukemaan ja kommentoimaan.
*niiaa* :)
Kiitos!
http://janicakarastiphotography.files.wordpress.com/2011/11/amalia1.jpg
- ELLI 94 VEE
Missä lie kylän pojat kun ei ne völlykät huomioi runoas mutta
kun mie luvin tuon niin tulipa mieleen nuoruus Karjalass....
Ai miksikö?
Kun Sie oot laittannu sanoja harvakseltaan alakkain niinku heinälatossa
oli hirsissä isot ravot jotta tuuli kuivattaa heinät ja siellähän me
Eeron poljettiin heinät tiukkaan ja iltasella tultiin joskus uudestaan
mutta silloin tehtiin jotain muuta......- *MURUKULTA*
No päivee Elli 94vee ja mukavoo ku poikkesit! :)
Harvakseltaan harvakseltaan,, kyl ne ennen teis miten pittee tehä, jotta latoheinät hyvänä pyssyypi ja siit oh hyvä ottoo mallia, vai mittee. Jotta ehkäpä tuossa runoskii nyt piääsöö ajatustentuulahdukset lukijalla vappaana virtoon. Voip siinä sitten se varsinainen runon sanomaki auveta hyvinniin näppäräst..
Vielä kovempoo hommaa se on ollunna ennevanahoo tuo muaanvilijelys ku nykysin. O mei kuullunna tuosta heinienpolokemisesta, mutta että vielä jaksotta Eeron kans iltasel lähtee lattoon uuvelleen. Vaikka ymmärtäähän sen. Syksy ku tulloo ne hiiret ryökäleet muuttoo niin mieluusti sinne heinien joukkoon, jotta pakkohan niitä on sieltä häätää heti alakuunsa pois, muutenhan ne tekköö niitä käytäviä, pesiä ja poikasia, jotta ei mitee miääröö ja lopuksi mutustelevat ne heinät piloille. Mitä sitä sitten lehmille ja hevosille annetaa? Puhumatta kuivikkeista, silipulla ku ei tie mittee.
Kuuleppa, miten se on niitten syysmarkkinoitten? Mie oon kuullu jotta sinne ois järjestetty joku suuri pektaakkeli. Se on tietysti joku simmonen topsiikret-juttu taas, vieläpä kuulemma simmonen kansainvälinen yhteistyö,, tiiä taas siitä, mutta Topi ol kertonna Martta-kerhos, jotta siellä Pekka ja Kalle K aikovat myyä arpoja, kohtuuhintoon, jossa on palakintona jottain riima luomu-tuotteita jota ei aina kaikki saakkaan.
Kovasti on arpoja mennynnä kuulemma ennakoonki jo, Martta-kerholaiset on jo tuplasti ostanna niitä, ei kuulemma muuten, mutta hyö suosivat lähituotanto..
Elli, nyt myö aletaan talon töihin. Niit syytöitä piisoo täälläkin taas vaikka kuinka.. ja talavi tulleepi kuitenniin aina ajallaan. :)
http://1.bp.blogspot.com/_Y18xe1LgAmI/THZFM4Md-qI/AAAAAAAAA7o/zrfJ3jRWPZ8/s1600/Syksy 2010 013.jpg
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218656Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307907Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-105488Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825139Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294949Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373467- 1253174
Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353076Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853069Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252680
