Tämä ei ehkä varsinaisesti kuulu tähän kategoriaan, mutta palstan vakiokirjoittaja, intohimoisesti aseisiin kantaa ottava tyyppi on ehdottanut metsästykselle ja aseharrastukselle vaihtoehdoksi golfin.
Tuskinpa ihmisistä ja hyvinvoinnista oikeasti välittävä ihminen harrastaa golfia.
Golf-kenttien tieltä on tunnetusti raivattu sademetsiä kehitysmaissa - sen jälkeen kun alkuperäisasukkaat on ajettu pois mailtaan. Sitten rasvamahaiset "herrasmiehet" käyvät kentällä huitomassa toiveikkaina pientä palloa, kun mitään muuta valkoista eivät saa enää lentämään.
Golf
12
103
Vastaukset
- Golfsorsa
Golf on todellinen tarkkuuslaji, paljon vaativampi kuin ammunta. Tänäänkin rantakentällä sorsastimme golfpalloilla. Kaveri löi pari heinuria, minä en osunut yhteenkään. Kokeilkaapa joskus.
- Mutta rannalta
osui tuossa taannoin golffari ruotsinlaivaan, ja sen kannella matkaavaan turistiin ihan mojovasti.
- Linkki tässä
Mutta rannalta kirjoitti:
osui tuossa taannoin golffari ruotsinlaivaan, ja sen kannella matkaavaan turistiin ihan mojovasti.
http://fi.wikinews.org/wiki/Ruissalosta_lyöty_golfpallo_osui_lapsen_päähän_ruotsinlaivalla
- Hullua touhua
Meilläpäin on sattunut tapauksia, joissa viattomat ihmiset ovat saaneet vakavia osumia golfpalloista. Holtittomat golfarit eivät piittaa mistään vaan huitovat minne sattuvat.
- hauskaa on !
he heh heeh, siinä hörhöt haukkuu kilvan golfia, olette kyllä oikein päivän ilon aihe.
- Palloa reikään
Golf on laiskureiden urheilua. Möhömaha ajaa golfvaunulla pallon luokse ja pukkaa sitä taas vähän eteenpäin. Kuvastaa meidän aikaamme se, että hiki ei saa tulla eikä pulssi nousta.
- Näin se on....
... metsästys ei kaikille sovi, kun siellä rämpiessä tulee HIKI...
- Reiästä reikään
Reikäpelin kuningas.
- lentoon golffaus
samanlaista linnustusta tuo golffauskin tuntuu olevan tarvitaankohan tuohon mettastys kortti?
http://www.youtube.com/watch?v=y_mrm-4U0uY - golffimetästäjä
Meilläkii on volkkarin golffi metästysautona. Sorsalle männään golffilla ihan rantavetteen ja pietään auto käynnissä. Eivät ossoo linnut pelätä vuan äineen tottuvat. Vaemo lattoo haulikot ja minä ampua rummautan golffin ikkunanraosta.
Samalla laella se hirvestyssii sujjuu, eikä tarvihe ulukona palella. Peräkärrissä kulukoo lihattii kottiin. - Ben C H Rest
Meilläin on Golffikii.
Tarkkuutta ja tarkkuutta.
Kun golfari lyö pallon niinkauas kuin voi, kasa-ampuja pystyy luodinreiällä poistamaan pallon tekstistä pyydetyn kirjaimen. - Tiikerimetsä
Joskus vain se pallo menee ihan harhaan.
Tiger Woodsin pall...o eksyi muutaman kerran ihan väärään paikkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172373
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135838- 45831
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684