hellou all the motherfuckers, meikäpoika on muuttamassa täältä Floridasta Hämeenlinnaan, mites onko siellä hyviä kämppiä myynnissä ? Pari vuotta sitten kävin ja oli siinä rautatieaseman lähettyvillä kivannäköinen kohde, muttei rappaukset pysyny seinässä ? Onks nyt pysyneet ? Vai onks meille rikkaille jotain uutta kodetta ?
Muutto Hämeenlinnaan
Florida is oukei
3150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eipä kannata tänne muuttaa,kaupungin talous on vähän huonossa jamassa ja huonompaan mennään ainakin syksyn vaaleihin saakka, tulee näet aika kalliiksi asustella kun maksellaan nykyisten ( päälliköiden ) rakennelmia.
Kuten lamavuosien 90- Suomenpelastajanakin tunnetuksi tullut Esko Aho mainitsi talousalan valtalehdessä että suomen kunnat hoitavat talouttaan kuten etelä-euroopan valtiot, ( italia espanja kreikka ja portugali) joista olet lukenut varmaankin siellä Ameriikassa New York Times lehdestä.
Suomessa nykyään jos jokin menee pieleen esim, Rakentamisessa sanotaan että ne Virolaiset on ollut hommissa ( ennen venäläiset ) mutta kaupungin päälliköt on suomalaisia, joten taloudenpidosta ei voi niitäkään syyttää.
Meillä täällä hämeenlinnassa on kuntavaalit pikapuoliin ja galluppien mukaan Perussuomalaisten listoilta tulee talousosaajia päättämään kaupunkilaisten asioista,ja saadaan velkaantuminen loppumaan, tai kohta ollaan sellaisessa matokuurissa kuten kreikkalaisetkin.
Ps, teillähän siellä ameriikassa on kissanpäivät,täällä pukkaa talvea,en sinuna lähtisi Floridan hiekkarannoilta tänne makseleen monumentteja.
No jos siellä kerta on muutosta tulossa niin ilman uuta lähden tulemaan, milloin on vaalit tulen mukaan äänestämään taloustietäjää
Mullolis pikkuparolantie 7:ssa mukava yksiö tarjolla floridan mies. Tulijoita olisi pilvin pimein mm. pussikuskeja ja pitkätukkia, lätkähauk... mimmeistä lähtien, joten vain nopeat elävät ja vahingoista opitaan joskus. Ainoa ehto, että olet kokoomuslainen henkeen ja vereen. Eli palikkatestit läpäisseet sielunsa myyneet demarit käy.