Pienet Karpaatit

käymään vain

Mikä paikka Pienillä Karpaateilla (ja miten sinne pääsee) olisi hyvä maisemien katseluun ja sopivan lyhyen etäisyyden päässä Bratislavasta?

Menemme muutaman viikon päästä Bratislavaan ja olemme siellä muutaman päivän. Mielellään kävisimme jonain päivänä hiukan Tonavaa korkeammalta katselemassa Slovakian maisemia.

6

650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • slovakiaa
      • käymään vain

        Kiitos vinkistä!

        Onko mitään lähempänä Bratislavaa olevaa kukkulapaikkaa? Tuossa menee sentään 4 - 6 tuntia edestakaiseen matkaan eli perilläoloaika mukaanlukien siihen hurahtaa käytännössä koko päivä.


    • slovakiaa
    • käymään vain

      Kiitos! Täytyypä vaikka hotellissa kysellä, tietävätkö tuon Kamzikin olevan kesällä/syksyllä käymisen arvoinen paikka.

    • a

      Bratislavan TV tornista on jo aika hyvat maisemat. Jos haluatte lyhyelle automatkalle niin ajakaa moottoritieta D2 vahan matkaa pohjoiseen Lozornoon ja siita 501 koilliseen joka menee pienten Karpaattien lansipuolta. Tai itapuolella menee myos pikkutie 502 josta on ihan kivat maisemat myos. Ja molemmilla teilla on mukavia pikkukylia joissa voi pysahtya ravintolaan. Tie 503 menee pienten Karpaattien yli, Pernek-Pezinok, joka on mutkainen metsatie mutta hyvassa kunnossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7573
    2. 107
      5658
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5077
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4466
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3170
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2869
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2779
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2397
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2384
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1986
    Aihe