Joko
nyt nolottaa?
2696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Kohta fed tai joku muu vaahtoaa että " ei tuo ole todellinen uhka" ja muuta vastaavaa. Eivät ne Win-uskovaiset nolostu, työntävät vaan päätä syvemmälle pensaaseen.
ole koskaan tuollaisia vinkkejä salasanoille käyttänyt, netti-rikollisten toimilta suojaudutaan hieman älykkäämmillä tavoilla joita linkku-urpot ei kuitenkaan pysty ymmärtämään kun ovat ikänsä sen avuttoman linkkuran kanssa vaan tuhranneet, pistäkääpä joskus urpot linkkiä sen virus-hooveri android-linux rypisryksen uskomattomasta turvallisuudesta vai onko jo mennyt urpoilta sormi suuhun että miten sitä enää voisikaan uskottavasti kehuskella ?
"netti-rikollisten toimilta suojaudutaan hieman älykkäämmillä tavoilla"
Aivan, kuten käyttämällä huomattavasti Windowsia turvallisempia ja paremmin toimivia käyttöjärjestelmiä.
"...hetken katseltuaan hän oivalsi, että mitään salakirjoitusta ei olekaan..."
Windowsin älykkäintä osaamista?
Miksi winkujat vetää kaikki keskustelut älypuhelimiin? Kyllähän se WP on wirusimuri siinä kuin Windowskin.
näemmä enemmän sekaisin kuin tuuliviiri. Säälittävä tyyppi.
Tuossa on goo.gl
Laita kunnon linkki niin uskaltaa avata ja tietää mihin ne johtaa.
http://www.tietokone.fi/uutiset/hakkereille_loytyi_uusi_reika_windowsin_salasanavihje
Tuon kai uskaltaa sillä turvattomalla Windowsillakin avata ?
>...niin uskaltaa avata...
Sulla taitaa olla joku wintoys? ;)
Ei ole, mulla Windows xp, Windows7, ios ja Ubuntu.
Windowsille on tällaisia apuvvälineitä jos pelottaa.;)
http://longurl.org/
http://www.tietokone.fi/uutiset/hammentava_haittaohjelma_saastuttaa_macin_windowsin
http://www.tietokone.fi/uutiset/tuhoisa_haittaohjelma_sotkee_pc_t_pahan_kerran
tää 13 12 se linkku-urpo joka ei ole vielä löytänyt itselleen sitä linux-certified näppistä, linkkura saattaa luulla käynnistyneensä windowsiin kun huomaa näppiksellä niitä windows-näppäimiä ja menee hetkessä silloin linkkura taasen ihan totaalisesti juntturaan vai mitä urpot ?
Otahan nyt ne lääkkeesi ja keskustele psykiatrin kanssa noista harhoistasi. Kyllä sinullekin joku toimiva lääkitys varmaan löytyy ja jos ei löydy niin lobotomia voisi leikata pahimmat oireilut pois. Hätätilassa jos muu ei auta niin Burana 9mm kerta-annoksena niskaan.
noin isoja lukuja tarvita, burana 7.62 rauhoittaa jo urpon kuin urpon joka sillä avuttomalla linkkuralla netissä tuhrailee, tablettejakin monipuolisempi valikoima tarjolla ..
"lobotomia voisi leikata pahimmat oireilut pois. "
onglmia lobotomiassa kun mitään poistettavaa ei löydykkään.
Jahas. Taas piisaa reikäpäiden käyttiksessä lisää reikiä. No mikäpä siinä.
Onko f.e.dzerzhinskilläkin päiväunet menossa?
mikkiläinen imperiumi sukeltaa.................... ... ...................nyt äkkiä lataan netistä joku kelluke että räpiköinti voi jatkua.
>...joku kelluke ...
Oisko myllynkivi hyvä? ;)
"Onko f.e.dzerzhinskilläkin päiväunet menossa?"
Eih... Katos kyseisellä "miehellä" on sellainen tuhannen alter egon "linuks upuntu hihhuli tubutin perunapoika" reservi josta ammentaa. On nyt viime päivät postitellut ei rekkaamilla nikeillä kun alkoi maa poltella jalkojen alla.
Palannee ns. normitrollailuun vastatakseen tähän ja kiistääkseen kaiken vaikka aina jo sanat upuntu, linuks ja hihhuli feden paljastaa. Egoisti kun on.
kuuluuko mitään uutta siille virusvapaalle linkkuralle, joko on semmonen virusvapaa linkkura kenties jo julkaistu ja jossakin saatavilla ?
Noniin siinähän se F. E. Käytä vaan rehellisesti sit rekisteröityä nikkiä vai etkö enää kehtaa kaiken valehtelun ja kiemurtelun jälkeen?
Kun tuollainen haavoittuvuus on uutisoinnin arvoinen niin Windowsin tietoturva on silloin aivan huipputasolla.
Miten muuten pääsee lukemaan rekisteristä salasanavihjeitä jos ei pääse kirjautumaan koneelle kun ei ole sitä kirjautumis-salasanaa?
>...ei ole sitä kirjautumis-salasanaa?
Monet vanhemmat yrittävät pitää koneen hallinnassa pääkäyttäjänä ja lapsille annetaan normaalikäyttäjän tunnus.
"Windowsin tietoturva on silloin aivan huipputasolla."
Hahahaha! Ei ikinä nähdä sitä päivää! Ei ikinä!