Ottakaapa tuplana, varmuuden vuoksi. Ja torkut päälle, hyvääääh...
Iltapäivälääkkeenne aika aivan kohta
Psykiatri-Pekka
1083
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
En kyllä ota lääkettäni, en!
Yölääkkeen aika...teille. Ottakaa se suoraan ohimoon!
kiitof kiitof mul tulpofi kieli vafva lääke. puurfoutui suu.
Ei ole lääkkeitä, mitä ottaa. Lääkäriin pitkät jonot. Eivätkä apteekista anna ilman reseptiä esmerkiksi tiapamia.
hei vaan hei, kuullut olen samaa, tiapammia ei tule kuin apteekin hyllyltä, tiapammi ei ole tiskin alta kamaa, se on lukkojen takana.
tiapami rauhoittaa kyllä vafvasti mieltä, otan sitä mielelläni, etten näkisi harhoja ulvilasta ja poodomin järvestä.
Myös Heikille iltalääke! Jos ei muu auta, niin päätä vaan vesiämpäriin. Jäinen vesi parasta lääkettä.
Myös 10 kilsan juoksulenkki hampaat irvessä helpottaa - ainakin hieman. Sitä en tiedä vaikuttaako se pitempään kun rauhoittava lääke. Ei ole kokemusta noista lääkkeistä. Sen vaan olen kuullut että lääkärit MIELELLÄÄN antavat rauhoittavia lääkkeitä. Sekös lääketehtaan omistajaa varmaan hymyilyttää ja rauhoittaa kummasti!
Tuplalääkkeen aika teille kaikille rähisijöille!
Viime yönä en nähnyt painajaisia pootom järven vesistöstä alkaa pulveri vaikuttaa. Pulveri paketin kyljessä lukee 5 kg kirjopesu. Otin kaksi lusikallista, onko se liikaa?
Ei tietenkään. Saat paremman tehon, jos työnnät sitä pulveria anukseen. 3 isoa LUSIKALLISTA.