Peilipintaisia huonekaluja?

Mistä löytyy? tuntuu että niitä on kaikkialla muualla paitsi suomessa...

tämän näköisiä: http://mirroredfurniture.us/
8247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

A vot. Otta juksi peili ja kakspuoleista tjeippiä ja sitten pienillä kätöshillä läimästen kaapin kylkehen kiinni ja hjuva tulit.

Äänestä

Äh. Amerikkalaisen kruusattuja ja niin epäkäytännöllisiä. Aina saa olla pyyhkimässä pois sormenjälkitahroja.

Äänestä
  • Suomalaisethan rakastavat olla aina lääppimässä huushollejaan. Nehän kokonaan tehdäänkin sen ehdoilla, että kodinhoito olisi helppoa. Kodin päätarkoitus on sen hoito. Not my style.

    Äänestä

  • There's a solution for this problem: Mexicans.

    Äänestä

  • hollywood regency kirjoitti:

    There's a solution for this problem: Mexicans.

    Enemmän noista tulee mieleen Venetsia kuin jotkut preerian valloittajat.

    Äänestä

  • Vähemmän noissa näkyy sormenjäljet kuin olohuoneen lasipöytien isoissa pinnoissa.

    Äänestä

Niin tuntuu, mutta eihän täällä ole paljon muutakaan. Sisustus tarkoittaa alan harrastajille jotain shabby chic sinkkiämpäreitä, emalikippo, pari rusettia, joku nukke, sekalaista krääsää. Shabbykin on suomessa erittäin shabby. Chic puuttuu. Tai sitten sisustus tarkoittaa erittäin zarroa. Terävätä se olla pitää, alessi on jumala, industrial on niin urpaanin tyylikästä, ja stadissahan on kirjaimellisesti hyvin urpaania.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ladyd_ kirjoitti:

Mistä löytyy? tuntuu että niitä on kaikkialla muualla paitsi suomessa...

tämän näköisiä: http://mirroredfurniture.us/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu