elikkä nukun levitettävällä sohvalla, jonka alle kissat mahtuu menemään levitettynä. toinen mirreistä oli sitten tietämättäni sohvan alla, kun sitä aloin kasaamaan pois. sähinän saattelemana se sieltä mönki sohvan takaa pois, juoksi keittiön nurkkaan ja vapisi siellä hetken aikaa karvat pystyssä.
nyt, noin kaksi tuntia tapahtunutta myöhemmin, kisu makaa vain paikoillaan reporankana, vaihtaa ehkä välillä paikkaa mutta silti vaan makaa. olemus on vetkula, vaikka se ei yleensä sellainen ole.
voiko kissalle olla siis aiheutunut joku trauma/sokkitila tms. tästä tapahtumasta, ja mitä pitäisi tehdä?
voiko kissalla olla trauma..?
olenoikeapoika
4
802
Vastaukset 4
- Troivs
Ei pitäisi olla, jos kissalla on muuten pääkoppa kunnossa.
Jos jokin jäsen meni sijoiltaan - ja nyt sattuu? Eläinlääkäriin?
- olenoikeapoika
eläinlääkäriin sitä lähdettiin kiikuttamaan, veti viimeisissä liikennevaloissa viimeisen henkäyksen... eläinlääkäri epäili jotain myrkytystä, mistä lie sellaisen saanut, ei sitä ikinä muuta kuin omaa kissanruokaa syönyt
- höpsökissa
Meidän kissamme joutui maapesässä olevien ampiaisten hyökkäyksen kohteeksi,kissa ei uskalla kulkea lattialla nukkumapaikkana on pesukone .hänellä on todella kova trauma tapahtuneesta.onko jollain vinkkejä hoitoon !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo2022112Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1591429Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2271061- 71917
- 58898
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus72831- 47823
- 93777
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200697Hyvinvointitalo, mitä sanoo Korkein hallinto-oikeus . Mikä on kansalaisten oikeusturva?!
Onpa mielenkiintoisessa vaiheessa Pyhäjärven hyvinvointitalon kohalo; Saako rakentaa, vai eikö? Kaupungin tekninen johta108684