Poliisi on saanut kiinni kaksi liettualaista rikollisryhmää, joiden epäillään varastaneen renkaita lähes 400 000 euron arvosta.
Rikollisryhmien epäillään iskeneen tänä ja viime vuonna lukuisiin rengasliikkeisiin Länsi-Suomessa.
Toinen ryhmä anasti kesäkuussa Salosta Meriniityn teollisuusalueelta renkaita yli 200 000 euron edestä. Poliisi sai viisi liettualaista miestä kiinni Turun ja Helsingin välisellä moottoritiellä, jossa he olivat liikkeellä rengaslastin kanssa.
Ryhmän epäillään iskeneen rengasliikkeisiin myös Kokkolassa ja Ylöjärvellä. Kokkolasta varastetut, 120000 euron arvoiset renkaat ovat edelleen kateissa.
Toinen ryhmä jäi kiinni elokuussa Helsingin satamassa. Poliisi pidätti kaksi liettualaismiestä, joiden epäillään varastaneen renkaita Porista ja Salosta.
(MTV3 - STT)
Liettuassa nyt hyviä rengastarjouksia !!!!
jep jep
0
147
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512