eli kantsiiko ostaa käytetty vahvari(viritinvahvari) ja pari kajaria (ehkä subikin)vai joku aux in ministereot (oisivat paljon halvemmat). tosi näistä ministereoista on hankala löytää hyvää? tässä on taas tilan puutetta joten noi minit ois siks paremmat. vai joku stereokotiteatteri?
pöytäkoneeseen/kannettavaan äänentoistoa
2
127
Vastaukset
- m9+sv+
eiks suolessa olla hereillä neuvokaaa hififoorumi site
Riippuu monesta asiasta.
Missä käytössä?
-Viritin näköjään tarvitaan, mutta mitä muuta kuuntelet, mitä haluat liittää systeemiin.
Kuinka kauan ko. systeemi olisi tarkoitus olla ja mihin suuntaan tarpeet ehkä tulevat muuttumaan? Kotiteatteriko jopa joskus haaveissa?
Taustamusaa vaiko vakavaa keskittynyttä naatiskelua?
Pikkuhuone vaiko halli.
Hiljaa vaiko joskus revitellen ja mitä musaa?
Budjetti nyt ja ehkä tulevaisuudessa.
Nimittäin kaikkein kalleimmaksi tulee halpa systeemi jonka heittää kohta mäelle. Ministereoiden jälleenmyyntiarvo on heikko. Käytetyt paremmat vehkeet saattavat säilyttää arvonsa hyvinkin.
Jos käyt kuuntelemassa eritasoisia vehkeitä ja olet senkin jälkee ministereoiden ääneen tyytyväinen, niin osta vaikka sellainenkin.
(Itse rakensin käytetyistä kajareista ja AV-vahvarista kotiteatterin. Pikku hiljaa rakentamalla saa kuluja tasattua. Kaksi hyvää kierrätyskajaria voi löytyä alle 150.)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä372929- 622304
- 1732285
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?331988- 141340
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411336Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221333- 101214
- 111194
- 221191