Olen tilannut matkan Budabestiin Ryanairilta ja nyt pähkäilen että missä se lentokentän bussi siellä keskustassa oikein pysähtyy? Mikä on sen bussin nro 200 pääteasema siellä keskustassa? Haluaisin varata nyt jonkun edullisen hotellin aivan tämän pääteaseman läheisyydestä kun en viitsi kovin myöhään illalla kovin pitkää matkaa yksin kävellä asemalta hotelliin. Olen etsiskellyt jotain n 20-30e huonetta aamiaisella.
Lentokentältä Budabestin keskustaan?
17
423
Vastaukset
- Budabestof...
Mikä helevetin Budabest? Kas kun ei Budasecondbest...
- BudaBBBBBest
Bussi nro 200 ei mene keskustaan vaan metron päätepysäkille : http://bkv.hu/en/terkep/316/B/1
Jatkat siis M3-metrolla BudaBestin keskustaa kohti: http://bkv.hu/en/terkep/60/A/1
- Et löydä
Esim. booking.comin karttahaulla voi katsella mitä hotellit maksaa. 20€lla ei taida hotellihuonetta löytyä...
- Budabestiin ehkä
No voi hemmetti, eihän mulla nyt sitten olekaan varaa olla tuolla Budabestissa. Lentolipun lisäksi olin budjetoinut tuon 20 - 30 euroa huoneen aamiaisella, jolloin mun ei tarvitse syödä ollenkaan siellä ostoruokaa. Jos tuohon hintaan ei löydy huonetta ja ruokaa, niin ei ole kyllä yhtään varaa lähteä :(
Löytyykö Budabestista esim jotakin erittäin halpaa kiertolaisten yömajoitusta ja saako sellaisesta jotakin syötävää? Kuitenkin lentojen mukaan pitäisi olla vajaa viikko siellä. Nyt kauhistuttaa että miten mun käy ja uskallanko edes lähteä. Ylimääräistä nimittäin ei ole yhtään tuon budjetin lisäksi tilillä. Ai niin unohdin että bussit ja metrotkin tietty maksaa jotkain ei kyllä nyt hyvältä näytä mun lomareissu :( - Aaa aloittaja
Budabestiin ehkä kirjoitti:
No voi hemmetti, eihän mulla nyt sitten olekaan varaa olla tuolla Budabestissa. Lentolipun lisäksi olin budjetoinut tuon 20 - 30 euroa huoneen aamiaisella, jolloin mun ei tarvitse syödä ollenkaan siellä ostoruokaa. Jos tuohon hintaan ei löydy huonetta ja ruokaa, niin ei ole kyllä yhtään varaa lähteä :(
Löytyykö Budabestista esim jotakin erittäin halpaa kiertolaisten yömajoitusta ja saako sellaisesta jotakin syötävää? Kuitenkin lentojen mukaan pitäisi olla vajaa viikko siellä. Nyt kauhistuttaa että miten mun käy ja uskallanko edes lähteä. Ylimääräistä nimittäin ei ole yhtään tuon budjetin lisäksi tilillä. Ai niin unohdin että bussit ja metrotkin tietty maksaa jotkain ei kyllä nyt hyvältä näytä mun lomareissu :(He he, sinä minuna esiinnyt? mutta ei se mitään sillä itsekkin melko usein teen juuri noin ja saan makeat naurut arkiseen elämääni:) Nää jutut täällä on mun mielestä sitä parasta huumoria ja usein mahan saa todella kipeäksi naurulla:)
- Kaikki maat kiertäny
Ei millään pahalla, mutta ihan kyllä löytyy huone joka maksaa 42e aamiaisella ja vielä 2 yötä! Siis 42e kahdesta yöstä aamiaisella!
- BUDA IS BEST
Budabestiin ehkä kirjoitti:
No voi hemmetti, eihän mulla nyt sitten olekaan varaa olla tuolla Budabestissa. Lentolipun lisäksi olin budjetoinut tuon 20 - 30 euroa huoneen aamiaisella, jolloin mun ei tarvitse syödä ollenkaan siellä ostoruokaa. Jos tuohon hintaan ei löydy huonetta ja ruokaa, niin ei ole kyllä yhtään varaa lähteä :(
Löytyykö Budabestista esim jotakin erittäin halpaa kiertolaisten yömajoitusta ja saako sellaisesta jotakin syötävää? Kuitenkin lentojen mukaan pitäisi olla vajaa viikko siellä. Nyt kauhistuttaa että miten mun käy ja uskallanko edes lähteä. Ylimääräistä nimittäin ei ole yhtään tuon budjetin lisäksi tilillä. Ai niin unohdin että bussit ja metrotkin tietty maksaa jotkain ei kyllä nyt hyvältä näytä mun lomareissu :(JOS EI OLE RAHAA NIIN EI KANNATA LÄHTEÄKÄÄN
- zirkkisvv
yömaja voi löytyä 2 kympillä...
- Perliini
Bysyttele kotonasi vaan
- BpBpBpBp
Ihme porukkaa? Onko teillä joku B synrooma?
- Palaton- järvi
Pudabest on hieno kaupunki. Ja viikon reissulla kannattaa käydä Palaton- järvelläkin...
No, huonoja vitsejä nuo nimiväännökset. Mutta maa on oikeasti ihana!- Braha
Ja ehdottomasti lennot Airpussilla...
- Mää ainaskin
Braha kirjoitti:
Ja ehdottomasti lennot Airpussilla...
Kyl Putolevi on parempi.
KATSOPPA MATKAILU---EUROOPPA--UNKARI SIVUA
SIELTÄ LÖYTYY INFOA
HOTELLI CHARLES ON HYVÄ MAJOITUSPAIKKA
VARO VACI UTCAN HUIJAREITA JA HUIJARITAKSEJA- Onko kyse
unkarilaisesta herkkuruuasta, kun huusit KATSOPPA?
- matkalle_
Ilmeisesti kukaan tätäkään ketjua kommentoineista ei oo ikinä Budapestissä käyny eikä myöskään booking.com sivustolla. Just itse varasin matkat ja hotellin. Huoneet näyttivät maksavan 10 eurosta ylospäin. Sänkypaikan makuusalista olis saanut vieläkin halvemmalla. Itse maksoin huoneesta 32 euroa yöltä siältäen aamiaisen ja hotelli keskustassa.
- Vähintään ***
5 kertaa, parin vuoden sisään voisi käydä taas...
Tosin minä rajaan tuon tasoiset majoitukset heti pois, ei kiinnosta tuon tasoiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1185753Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6913823SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1233104Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3452911"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1401971Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a6921866Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti181866Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4871476Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261471Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2291161