Tuntuu, että imatralaiset naiset etsivät vain itselleen elättäjää. Imatralaiset miehet on tosiaan niin hölmöjä, että eivät tajua, että naisilla ei ole muuta tarkoitusta kun saada mies maksamaan heidän elämänsä. Nyt Imatralaiset miehet, laittakaa stoppi hyväksikäytölle!
Imatralaiset miehet hölmöjä?
Ei hyväksikäytettävä
26775
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
just joo ...
sitä saa mtä tilaa...mitä laitetaan ??
jumakaut,en mie elä toisen siivellä,pitkiä päiviä teen,ja kaik jaetaan puoliks
Kait se mies perheensä elättää, jos vaimo hoitaa kodin ja lapset. Vai ootko sie se laiska ja tyhmä mies, joka ei nii tee.
Olet kait mies joka ei ole päivääkään tehnyt oikeaa työtä?? Lusmuillut koko ikäsi?? Se on avokin hölmöyttä (ja yhteiskunnan) jos on elättäny tommosen miehen.
heleniuksen jokke on ainakin mielestäni totta puhuva viisas mies
ootkos vähä-älynen vai kännissä kun jonkun nimeä täällä huutelet?????????
Ainakin tämän töryn aloittaja on sama kuin monen muunkin, kun on niin suuri ego, et kirjoittaa imatralaisen isolla kirjaimella.
tottahan toi aloittaja kirjoitti, siis monet naiset todellakin näin tekee mutta pitää löytää tyhmä mies ja niitähän löytyy. nainen hoitaa kotia eli joku uusavuton suomi juntti voi vain näin ajatella joka tarviaa paidan silittäjää, siivoojaa ja ruuan laittajaa kotiin. Tämmöiset miehet ne vasta sairaita ovatkin joilla peukalo keskellä kättä kotitöissä.
joo, jos miehessä yhtään kitsastelevuutta ja junttiutta ja nuukuutta, se kannattaa jättää siinä paikassa tai tulee jatkossa tosi ikävyyttä. Tosimies maksaa eukkosa kulut, jos tarvis vaatii. Yhdessä kuitenkin. Juntit ja nuukat hemmettiin. Muijat ei hyväks käytä. Ei suomalaiset eikä minkään maalaiset.
tosi mies maksaa aina ja ostaa lahjat vielä päälle jotta irtoais pesää.
juntit ja nuukat saavat rikkaan hyvin koulutetun naisen ja kärsivät.
Tosimiehet ja -naiset ei ole noin hölmöjä. Juntit on juntteja ja nuukat nuukía. Ei ne kärsi. Niitä nimitetään narsisteiksi.
Tarkoitat tällä monia johtajia varmaan koska ovat todella nuukia ja narsisteja.
Mulla tosimies,touhuamme yhessä,arjenasioita,marjastus,remontit,matkat ja veneily....rakkauselämäkin tosi ihanaa vielä,koitamme aina keksiä uutta ja hienoa toisen hyvänolon eteen.Molemminpuolinen kunnioitus,rakkaus,ja molemmat yhtä arvokkaita!Tunnen itseni Naiseksi,ja hän rakastaa minua,ja minä häntä.
MOT
ootkos vähä-älynen vai kännissä kun jonkun nimeä täällä huutelet?????????
veikkaan et on molempia ;=)
onneksi itse olet huippuälykäs ei-kännissä
saahan kai kehuja anataa nimelläkin,kun itse on huomannut toisen olevan esimerkillisen ihmisen
Riippuu asiasta. ja kun laittaa vielä oman nimen siihen myös
tekeekö helenius vielä jouluateriat?
helenius tekee perättömiä ilmiantoja. Pitäisi haastaa oikeuteen tuommoinen valehtelija,kiusaa ja huutelee ilkeyksiä
ja välillä saa postia jopa nesteenä
ensin tuli paperiposti,sitten sähköposti ja nyt on aika kypsä nestepostille
Pitäähän se vetää välistä että pysyy paskamaha kondiksessa
niin,mites se jouluaterian teko? onko vielä imatrankosken kirkossa?
entäs majakassa?