Kummassa kannattaa shoppailla vaatteita, los angelesissa vai las vegasissa. Vaikuttaako verot osavaltioiden välillä hintoihin? entä missä olisi ne parhaat shoppailupaikat mihin kannattaa mennä ja mikä suosista jättää väliin.
Shoppailu
1
770
Vastaukset
- foo bar
Nevadassa verot hitusen pienemmät kuin Kaliforniassa;
http://en.wikipedia.org/wiki/Sales_taxes_in_the_United_States
Omasta mielestä paras paikka vaatteiden ostoon on eripuolilla löytyvät Outletit, joista osa on parempia kuin toiset. Yhteistä kuitenkin merkkivaatteet, halvat hinnat.
Käy katsomassa Premium Outlets ( http://www.premiumoutlets.com/ ) . Lisäksi Commercessa (L.A.) on ihan mukava outlet ( http://www.citadeloutlets.com/ ) ja Vegasissa parempi niistä kahdesta jotka tiedän on se Las Vegas Premium Outlets, lähellä downtownia. Matkalla LA -> Vegas on matkallakin pari eri outlettia jos tuntuu että siellä haluaisi poiketa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096656Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884291L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa453619TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133010Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6261610- 661028
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551003- 9989
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?199984Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47959