Husky parvekkeelle? Ihan järjetöntä?

parvekekoira

Eh, menen askeleen pidemmälle enkä ajattele vain huskyn kerrostaloon ottamista... se kun onnistuu, olen nähnyt omin silmin.

Vaan mitäpä sanotte tästä: mulla on valtavan suuri lasitettu parveke. siis sellanen, joka kooltaan vastaa koirantarhaa. mitä jos laittasin huskylle, joka tulee mulle kuukauden päästä, kopin parvekkeelle? sais olla sisällä jos haluu mut jos mieluummin nukkuukin kopissa parvekkeella?

onkohan sellainen laillista?

joo ja jos joku valittaa kerrostalosta, niin on kerrostalo järven rannassa ja metsän laidassa. toinen koirakin on ja se on saku ja talvisin harrastetaan vetohiihtoa sakun kanssa järven jäällä ja samaa tullaan tekeen sitten kahden koiran voimin!

2

200

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Laillista on

      Eli senkun laitat vaan asumaan siellä jos kerran paremmin viihtyy. Mun pystärikin viihtyy kesäaikaan paremmin yöt parvekkeella kuin sisällä. Tosin alkuun oli vähän hankalaa jos joku öykkäri meni ohi, niin piti haukkua se pataluhaksi. Ja minun vastaavasti haukkua Rekku pystyyn. Mutta kun tottui niin loppukesästä ei yleensä ole mitään ongelmia ollut. Vastaavasti päivät tuo viihtyy melkein paremmin sisällä kun on edes vähän viileämpiä paikkoja kuin aurinkoinen partsi.

    • jskkjskkj

      Kyllä koira yleensä parvekkeella viihtyy, jos sieltä on näköalat lähiympäristöön. Jos perheessä on useampi koira, niin ne viihtyvät kyllä samoissa paikoissa kotona ollessaa. Jos nykyinen saksanpaimenkoirasi ei viihdy paljoa parvekkeella, niin tuleva siperianhuskysikaan ei viitsi varmasti mennä parvekkeelle yksinään. Koira on laumaeläin ja toimii samoin kuin laumansa muut koirat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      791
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      693
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe