Mä oon nyt 16vuotta...mä aloitin varmaan joskus 15vuotiaana,kasvattaa lihaksii:D Nyt mul on kunnon lihakset niinku spidermanilla:D Kysymys on: Oliko se sen arvoista???Otatteko huomioon lihakset???
Tein sen teidän takia!!!...
Tein sen teidän takia!!!...
Vastaukset 22
Vanhimmat
oon ite vast 13 mut melkee 14 mut..no sanompa suoraan että en ota huomioon ollenkaa..
onhan se aina boonust jos o lihaksii.. :) eli pidä vaa ittes hyväs kunnos..
No ei ne mikään tärkein asia oo, mutta kyllähän hyvä kroppa tulee huomattua..;) mut on kuitenkin niin paljon muutakin mikä vaikuttaa..
mut mieluummin lihaksia kuin ei lihaksia. Että et oo tehny turhaan, ainahan ne plussaa on.
kerroppa mitä kaikkee teit et sait ne kasvatettuu? Varsinki vatsa, hauis -ja rintalihakset kiinnostais saada paremmin esille....
Näillä, todella yksinkertaista kun sen osaa.
Rinta:
Penkki tangolla
Vinopenkki tangolla
Flyes käsipainoilla
Olkapää:
Pystypunnerrus tangolla(istuen)
Vipunostot sivulle ja taakse
Ojentaja:
Kapeapenkki
Dippi
Ranskalainen punnerrus tangolla istuen
Hauis:
Hauiskääntö tangolla myötä-ja vastaotteella
Scottkääntö käsipainolla
Kyynärvarret:
Rannekääntö tangolla myötä-ja vastaotteella
Selkä:
Leuanveto
Kulmasoutu tangolla
Maastaveto tangolla
Kohautus tangolla
Jalat:
Kyykky tangolla(mikäli huonot mitat estävät kyykkäämään niskasta, niin tankoa hieman alemmaksi)
Etukyykky ja koroketta alle jos ei pysy asento
Julle
Pohkeet:
Pohjenousu smith-koneessa
Pohjenousu istuen
Vatsa:
Voimapyörä
rutistukset
Sarjoja sitte sen verran mitä tarvii ja ruokapuoli kuntoon niin sulla on muutaman vuoden päästä jo ihan ok kroppa.
Ja jos reenaat, niin reenaa KAIKKEA, muuten näytät naurettavalta pelleltä.
...syö vain ja ainoastaan mäkissä!
No ei tietenkään ollut turhaa, mielelläänhän sitä katsoo hyväkroppaista jätkää. Jauts.
Mitä tykkäätte, jos tytöllä on lihaksia?
tottakai otan huomioon jos jätkäl on hyvä kroppa kattoohan jätkätki onx muijil isot rinnat tai hyvä perse
oikein ymmärtänyt niin nuo isot rinnat on poikien haave, mutta todellisuudessa pienet ovat mukavemmat =)
huomioon.. lihakset on ihanan näköset varsinki vatsa ja käsi. Eli oli sen arvosta jatka samaan malliin vain. :D
Lihaksia en niin ota huomioon. Varsinkaan jos niitä on liikaa. Spidermanlihakset ovat kamalat. Lähinnä pelottavan näköiset.
Eli vastaukset:
Oliko se sen arvoista???
- Ei.
Otatteko huomioon lihakset???
- En.
Pidä lihakset vain omana ilonasi. Älä rupea muuttamaan kroppaasi vain tyttöjen takia. Jos sen teet, niin tekisit edes itsesi vuoksi.
kyllä se kannattaa.. :) kyllä mä tykkään et jätkällä on esim. käsivarsissa lihaksia (enemmän ku mulla..) ja muutenki timmissä kunnossa. :D
jos sä saatanan tirvelö luulet että 1 vuodessa saat jotakin spiderman lihaksia niin se on sun omaa kuvitusta koko homma kyllä siinä vääntö tulosta tulee mutta ei sun lihakset paljon eroa vuodessa siitä kun alotit ! anteeksi kun pilasin ilosi mutta se on fakta mutta jatka samaan malliin :P
No,älä usko sitte...oikeasti aloitin jo 13,5v mut mutsi kiels:(
Se muka sano et,ma en kasva jos aloitan aikaisin...:(
Mul ei ole mitaan syytä valehdella!!!
Mä kuitenkin ehdin ku olin 13,5v treena jotain 8kk:)
Mut 15vuotiaana aloitin tosissani!!!!Käyn ainaskin 4kertaa viikossa!!!Mulle on ihan sama jos et usko...
T:Se kundi
joo tottakai me (noh, ainaki minä ;D) otetaan huomioon!! ;)
ei liioittele..
Kyl mie otan huomioon, onko lihaksia vai ei, mut ei se oo tärkein asia. En kyl tiä, miten isot lihakset vuodessa voi saada.. No kuiteski, ennemmin plussaa ku miinusta ;)
Itsestään huolehtiva poika on aina paras. Kyllä sen tyttö huomaa kun on kroppa hyvässä kunnossa. Harvemminpa sitä viitsii vaan sanoa ääneen. Mutta on se tyttö aina tyytyväinen itseensä josson saanut komean lihaskimpun itselleen... :) Treenaa vaan kroppaas, mutta pidä huoli ettet treenaa liikaa..
Kyllä oli sen arvoista ;)
Lihakset on tosiihanat.. kunhan niitä ei sentään liikaa ole =D
Spidermanilla on ihan kivat lihakset ;P
lihakset näyttää hyvältä jos ne on käytössä.. esim spiderman.. :D
mulla ainaki on joku juttu käsivarsiin ja hartioihin.. ja onhan se vetävämmän näköstä että on kiintee vatsa ku että kaljamaha roikkuu vyön päällä..
pääpaino keskittyy kuitenki kokonaisuuteen.. pitää kans muistaa että kaikilla on omat mielipiteet ja lihaksia ei välttämättä kannata liikaakaan hankkia.. ei ainakaan kenenkään muun mielipiteen takia..
jos omakuva näyttää peilissä paremmalta lihasten kanssa ni kannattaa :)
Ne lihakset on vaan plussaa ja sellaista paljasta pintaa on vaan ilo katella!:)