Hei!
4-vuotias blue merle collie-tyttömme olisi innokas saamaan herraseuraa samanlaisesta uroksesta. Haluaisimme teettää koiralla yhdet pennut. Emme kulje näyttelyissä jne., vaan koiramme on rakas kaveri lapselleja lastenlapsille sekä kissamme paras leikkikaveri. Tyttömme on kiltti ja erittäin ihmisrakas.
Löytyisikö Oulun alueelta "kääpiötä" Lumikille.
Collielle herraseuraa
6
124
Vastaukset
- Onko rekisteröity?
Tiesithän että kahta blue merlen väristä koiraa ei saa astuttaa keskenään.
- pöää
Eikä myöskään soopelia ja blue merleä
- Muorinmurunen
On rekisteröity ja madotettu, mutta eläinlääkärillä ei olla ravattu, emme kulje kuin tutussa mökkimaisemassa ja kotona joten turhat rokotukset on jätetty pois. Koira on terve ja vahva, turkki ihanan silkkinen ja todella tuuhea, valkoinen kaulus on pöyheä ja komea.
- 3+9
Jos aijot yhdistää kaksi bluemerleä tai BM:n ja soopelin niin varaudu siihen että pennut eivät ole elinkelpoisia .
Rokotukset eivät ole turhia esim Rabieksen saa varmimmin sieltä mökiltä kun sitä oon viimeksi tavattu lepakoissa suomessa . Kuulostat todella vastuuntunoiselta koiranomistajalta .
KUvauta koirasi lonkat ensin ja peilauta silmät jos tulokset ok saat pennut rekisteriin jos ei niin sairaita pentuja ei kannta edes teettää .- Vastuutonta!
Lisäyksenä vielä edelliseen: hoida ne rokotukset ajantasalle! Emon rokotukset suojaavat pentuja ensimmäiseen rokotuskäyntiin saakka eli viikolle 12.
- Muorinmurunen
Eikös trikin ja bluemerlen saa astuttaa, näin olen asian ymmärtänyt.
Ja mitäs vastuutonta siinä on jos jättää koiran rokottamatta, hyvin ovat pärjänneet meillä koirat jo 25 vuotta. Vastuutonta on jos jättää lapset rokottamatta kuten nykyään kuuluun vanhemmat tekevän ja koira on kuitenkin vain koira, vaikka rakas kaveri onkin. Eläinlääk. on käytetty jos ovat jostain syystä loukkaantuneet. Miksi koirat pitäisi kuvauttaa jne. eihän naisetkaan mene ensin rgt kuvauttamaan lonkkiaan->synnytyskanavaa kun alkavat suunnitella lapsen tekoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1152183- 1721787
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631175Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K841094Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik311040En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k691018Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.43963Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉75942The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut8884Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse55880