PS-ohjelma alkaa , meinaatko katsoa ?

Minä vaihdan kanavaa.
21214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mielellänihän minä.
Hintikka on eloisa.

Äänestä

Tuli mieleen P/S-suhde. Monikohan tietää, mitä se tarkoittaa. Jos et tiedä, ollaan tasoissa. Ei ole hajuakaan PS-ohjelmasta. Enkä katsokaan, kun ei ole sitä apparaattiia.

Äänestä
  • Aparaatti on mutta lyhenteen sisältö ei auennut vielä nämä hengentuotteetkaan luettuani.

    Äänestä

Pidän parista, ovat harvinaisen luonnollisia ja iloisia juontajia..

Äänestä

Minä katselin netistä noita pätkiä, montakin, mielelläänkin.
Ja totesin kolme hyvää asiaa.
Marja Hintikka on ylettömän kaunis.
Ja se kundi on hyvä suustaan.
Ja ohjelmassa ei keskitytä maahanmuuttajien koulu-huivi ongelmiin eikä sopetumis-ongelmiin.
Melko puhtaasti vaan mukavan rentoon, Suomalaiseen elämänmuotoon.
Vaikka en olekaan mikään norppa-nössöilijä, sehän on vain hyvää lihaa, niin toimittajansa uinti-keikka on kiva idea.
Miten ihmeessä on YLE: ltä päässyt ote lipsahtamaan?

H.

Äänestä

Joa satun olemaan ruudun ääressä kun se tulee, niin miksen katsoisi.

Kohderyhmä on ehkä nuorempi kuin 60 mutta eipä tuo haittaa, katsonhan pikkukakkostakin joskus.

PS ohjelmassa on niin virkeät juontajat, jotka osaavat ottaa mutkattomasti tämän elämänmenon, eivät turhaan nipota tai tärkeile, eivät lueskele papereista.
Hintikka on niin iloinen ja mukaansa tempaava juontaja ja pari täydentää sopivasti.

Aiheetkin ovat juuri tuohon päivän hetkeen sopivia.

Äänestä

En välitä julkkisten jutuista, mutta onhan siinä mukana yleensä erilaisia pikkujuttuja miltei mistä tahansa. Kerran tekivät jutun meidänkin retkiporukan mukana. Minua siinä ei näy, meillä oli media-alan ammattilainen laittaa esiintymään.

Äänestä

Jos on intresantteja vierailijoita, voin katsoakin.
Alkuun vierastin naispuoleisen juontajan ylipirteyttä, jonka tulkitsin hermostuneisuudeksi, mutta taitaa ollakin ihan aitoa, Mikko on miellyttävä tasapainottaja.

Äänestä

Hyvä ohjelma ja hyvä juontajapari. He sopivat hyvin yhteen, parempi kuin aikoinaan Peter Nyman oli M Hintikan parina. Nyman istui kuin kissanpoika laatikollansa, hiljaa eikä paljon puhua pukahtanut. Nyman muuten hyvä toimittaja Uutisvuoto/ kolmosen uutiset, mutta ei sopinut PS:ään.

Äänestä

Hiukan joskus ärsyttää, mutta se kai lienee tarkoituskin.

Kaksi hyvää ja ilmeikästä juontajaa. Mikon vaimo Kristiina Kekäläinen, TV-urheilutoimittaja, on myös hyvä. Lontoon Olympialaisissa oli yhtenä mukana.

Äänestä

PS- miltä kanavalta se tulee,

minulle outo ohjelma,

mitä se käsittelee ??

Äänestä
  • PS = Puoli seitsemän, Yle 1.

    Aihe vaihtelee.

    Äänestä

  • - kirjoitti:

    PS = Puoli seitsemän, Yle 1.

    Aihe vaihtelee.

    Johdonmukaista. Kiitos!

    Äänestä

Ai jaa, joskus katson kun sattuu henkilö kiinostamaan.

Äänestä
  • Juuri tuli ennakkomainos, tänään norppa-uinti.:))

    Itselle jäänyt eniten mieleen Mike Monroe kissoineen.

    Äänestä

Minä tykkään siitä urheilutoimittaja Kekäläisen miehestä.

Äänestä

Jimillä ensi sunnuntaina klo. 20.00 Anthony Bourdain tutustuu Suomen ruokiin ja juomiin, käy jopa nakkimatieteen kioskillakin.

Äänestä
  • Kiintoisaa, pitääpi koittaa muistaa toi.


    Nojoo, mämmiä, mustaa makkaraa, poron kiveksiä, rössyä. onhan noita. Mua kiinnotaa toi snakari, Höyhtyänkö grilli, vaiko jaskankogrilli? Vaiko keskustorin suomimakkaragrilli? Ite oisin nyt ehotttanut Joutsan grillikioskia, siinä taksiaseman vieressä, sillä erinomaiset hodarit.

    =DW=

    Äänestä

  • ... kirjoitti:

    Kiintoisaa, pitääpi koittaa muistaa toi.


    Nojoo, mämmiä, mustaa makkaraa, poron kiveksiä, rössyä. onhan noita. Mua kiinnotaa toi snakari, Höyhtyänkö grilli, vaiko jaskankogrilli? Vaiko keskustorin suomimakkaragrilli? Ite oisin nyt ehotttanut Joutsan grillikioskia, siinä taksiaseman vieressä, sillä erinomaiset hodarit.

    =DW=

    Pitkästä ja rasvaisesta nakkarihistoriastani huolimatta en ole sellaista nähnyt, mitä miehet ennakkomainoksessa luukulla ihmettelivät.
    Tuli mieleen lörtsy, vaikken ole niitä nähnytkään.
    Rasvamunkin sisällä oli jotain keltaista, kuin munakokkelia.
    Saappaat nähä.

    Äänestä

Nyt ne jauhaa sen M.H:n lipsahduksesta suorassa lähetyksessä. Sanoi kuulemma
**ttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Q) A ¨~ ¨~ kirjoitti:

Minä vaihdan kanavaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu