Miksi näitä nimiä ei enää anneta lapsille?

Ennen vanhaan oli tytöilläkin hyvät nimet!

Mammusstiina
Mavetar
Hauisliini
1209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ömmm..... Ei kyllä tulis ihan eka mieleen, jos omalle tyttärelle nimi pitäis päättää..
Mammusstiina = tulee mieleen mammutti
Mavetar = kuulostaa ihan pöhköltä
Hauisliini = luin ensin että Haisuliini
Sori, tää on mun mielipide, ja kaikilla on oma mielipide

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kolmosetkotaa! kirjoitti:

Ennen vanhaan oli tytöilläkin hyvät nimet!

Mammusstiina
Mavetar
Hauisliini

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu