Mitäs mieltä?

Kyllä vaiko ei? Mulla ei ole niin vakavaa mielipidettä.

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288495181660.html
6232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Otit jo huutomerkilläsi kantaa.

Lastensuojelu voisi puuttua asiaan.

Äänestä

Tuo huutomerkki tarkoittaa,
että olen itse hämmästyttävän
kaunis!
Ex perintöprinsessa, eräissä
kauneuskilpailuissa.

Äänestä

No, lapsenahan sitä leikkii jotain tätiä ja leikkii kokkia ja leikkii lääkäriä ja vaikka mitä, mutta niitä leikkii lapsen ehdoilla lasten kesken, aikuiset korkeintaan vahtivat ettei tapahdu mitään vahinkoa tai muuta.
Tältä pohjalta sitten oudoksuu lapsimissejä tai näitä lapsikokkeja jotka astuvat näissä ohjelmissa aikuisen muottiin ja heti alkaa surra että voi lapsiparkaa, miksei se saa olla se mikä se on eli lapsi.
Se on niin lyhyt aika ja niin suloinen aika , pumpulin ympärillä noin kuvainnollisesti, suojeltuna ja hoivattuna.

Äänestä

Ihan hullua. Ällöä. Uutisessa sanottiin, että puuhamiehet eli -naiset on vironvenäläisiä. Jotain samaa on amerikkalaisissa ja venäläisissä hölmöissä asioissa, johtuisko tasa-arvon puutteesta.
Johan meillä on lapsenmielisten missikisat. Ei kai kukaan itseään kunnioittava tyttö niihin työnny. Eivät ole kovin välkkyjä osallistujat olleet, vaikka muuta joskus yritetään väittää.
Missäs pikkupoikien sedille ja tädeille keikistelykisat viipyy?

Äänestä

Lapset vanhempiensa unelmien välikappaleina.

Tämä missivouhotus on minusta säälittävintä. Rinnastaisin melkein lasten pahoinpitelyyn.

Vastaavaa esiintyy lasten liikunnan perusteissa. Vanhemmat, yleensä isät, liikuttavat lapsiaan ( poikiaan ) toteuttaakseen omia kunnianhimoisia, toteutumatta jääneitä unelmiaan.

Tai, lapsesta ryhdytään tekemään viluvirtuoosia vaikka kyvyt eivät riittäisikään jne.

Lapsen kannustamisen ja vanhemman pyrkimyksellä omaan pätemiseen välinen raja ei aina ole täysin selvä.
Vanhempien velvollisuus on ohjata jälkikasvunsa terveiden elämäntapojen suuntaan tai kehittämään luontaisia lahjojaan mutta niihin ei lasten missikisat missään mielessä kuulu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kaunis! kirjoitti:

Kyllä vaiko ei? Mulla ei ole niin vakavaa mielipidettä.

http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288495181660.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu