seurasin poikani toimia tässä. ennen niin normaali ala-asteikäinen poikani päätti asentaa koneelleen linuxin. sen jälkeen onkin ollut yhtä alamäkeä. tutustuin linuxin lähdekoodiin ja sehän on täynnä kiroilua.
viimeisimpänä poikani asensi koneelleen jonkun tekstipelin nimeltä perl.
katsoin miten poikani siinä loi olioita siunaamalla ne.
olen pojalleni opettanut että vain jumala kykenee ihmetekoihin, mutta nyt linuxin vuoksi poikani alkoi tekemään vastaavaa.
pelkäsin niin kovasti että poikani tekee muitakin ihmetekoja. alkaa kävelemään vetten päällä pilkkireissuilla. tai jopa muuttaa vedet viiniksi. päätin sitten poistaa poikani koneelta linuxin ja heittää asennusromput kartanolle.
viimeisimpänä poikani asensi koneelleen jonkun tekstipelin nimeltä perl.
katsoin miten poikani siinä loi olioita siunaamalla ne.
olen pojalleni opettanut että vain jumala kykenee ihmetekoihin, mutta nyt linuxin vuoksi poikani alkoi tekemään vastaavaa.
pelkäsin niin kovasti että poikani tekee muitakin ihmetekoja. alkaa kävelemään vetten päällä pilkkireissuilla. tai jopa muuttaa vedet viiniksi. päätin sitten poistaa poikani koneelta linuxin ja heittää asennusromput kartanolle.
Vastaukset 44
Vanhimmat
"....tekstipelin nimeltä perl."
REPS!
:DDDDDDDDDDDD
No sellainenhan se tavallaan onkin.
Heti ensimmäisenä vastaamassa omaan viestiisi?
sanakirjasta : perl, se on latinaa ja tarkoittaa " tuota en vielä ossaa "
Oletko aina noin vitsikäs?
sanakirjasta : python, se on latinaa ja tarkoittaa " tuotakaan en urpo vielä ossaa "
Älä turhaan lausu herrasi nimeä
HAISTA PASKA
sanakirjasta : java, se on latinaa ja tarkoittaa " totakaan en urpo vielä ossaa "
Windows on perseestä!
Muuttaa näytönkin siniseksi...
Minulla upuntu muutti näytön mustaksi.
ootko joku v*tun rasisti kun sulla on jotain mustia vastaan?
Ubuntu on ainakin kovasti kaventanut kirjainvalikoimaasi. Aina puuttuu b ja x.
oikeestaan juuri mitään naapurin Mustia vastaan, tosin se joskus vähän räksyttää ärsyttävästi etenkin iltasella ..
En minäkään ole mikään rasisti - kotiapulaisemmekin on lakupetteri!
on winkku-certified näppis, onkohan tässä pupuntti-kirjasimia ollenkaan ..
tarviiko se pimeällä valoja käyttää ?
tubuttimessa ei ole toimivia fontteja, kaikki on nyysitty microsoftin fonteista
Olen muuttanut veden viiniksi useasti.
ihmeidentekijä-Pentti
niin minäkin. tai kaverit kutsuu sitä kiljuksi, ja ainoastaan minä viiniksi.
Kiljun ja viinin välinen ero on hiuksenhieno. Itse tekemäni tavara on rehellisesti sitä kiljua. En edes yritä kutsua lopputuotetta viiniksi. Pääasia on se, että juomassa on potkua eikä maistu pahalle.
Täytyy jossain vaiheessa siirtyä tekemään sahtia itse. Se on hieman hienostuneempi juoma kuin kilju.
sahti ei muuten ole mikään helppo juoma saada onnistumaan. olen tasan kerran saanut itse valmistettua kunnollista. se oli pohjanmaalla yksissä häissä. siellä päin on ihan sama, onko tilaisuus häät, hautajaiset, kastejuhla vai rippijuhla, niin itsetehtyjä viinaksia on tarjolla. ja ne on hyviä, jopa pontikka.
alkosta muuten voi tilata lammin sahtia ja se on hyvää. harvemmissa alkoissa sitä sitten tosiaan muuten saa kuin tilaamalla.
Eikä ole, kiljua tehdään vedestä, hiivasta, sokerista ja pakastetusta appelsiinimehusta. Viiniä taas tehdään lisäämällä varpaanvälijuustomaustettuja rypäleitä.
Oliko Jeesus juoppo?
Eipäs pilkata Jumalaa.
Oli ja sen lisäksi rikollinen terroristi.
jeesus != jumala
paitsi oy evlut ab:n mielestä. kun raamattu ei palvele rahastusta tarpeeksi hyvin, kirjoitetaan oma kirja, katekismus. näin saadaan tulkinnat tuotua jumalan sanaksi ja bisnes pyörii taas.
oy evlut ab:llä ja microsoftilla on aika paljon yhteistä. rahat pois tyhmiltä on se pääidea.
Sitähän ne kommunistitkin väitti - ja sitten kaatui koko järjestelmä.
mikä järjestelmä? CCCP/M?
mitä horiset? perlissä ei luoda mitään olioita.
http://en.wikipedia.org/wiki/Perl_6#Object-oriented_programming
Wikipedian mukaan Perl tukee nykyisin olioita.
jep ja perlissä oliot luodaan juurikin siunaamalla. vähän tyyliin dog bless america!
vieläkään tajuu mihin sitä avuntonta linkkuraa oikeen tarvitaan ?
Mihin sitä onnetonta Windowsia tarvitaan ? Linuxilla sama hoituu huomattavasti sujuvammin ja turvallisemmin.
se potato-guy huippu-suosittu maailman-menestys peli-rypistys linkkuraan, siihen sitä linkkuraa tosiaan vielä ihan oikeesti tarvitaan, ja sitten taisi olla myös joku pdf-tiedosto jonka urpot osaa avata vaan sillä avuttomalla linkkuralla !
ja 64-bittinen äänikortti.
urpolle taas yksi 64-bittinen äänikortti :
http://www.zzounds.com/item--MDOAP192
eihän se kyllä taida siinä avuttomassa linkkurassa kuitenkaan pelittää kun ei ole siinä ajureista sille avuttomalle linkkuralle mitään mainintaa, yrittää aina urpo kuitenkin voi kun onhan siinä linkkurassa se jo niin tunnettu maailman laajin laitetuki ..
Vaikka kuinka linkität tuota, niin ei tuo muutu 64-bittiseksi.
Tuohan on 24-bittinen!
Aloittajan viestiin kommentti:
Miten saatana saapui someen:
http://www.tietoviikko.fi/blogit/uutiskommentti/saatana saapuu someen/a832913
Ps: ettäkö mikäkö / kukako on saatana => kaikkien valheitten kruunaamaton kunkku
Foorumisofta pilasi alkuperäisen linkin, tässä minilinkki:
http://lnk.nu/tietoviikko.fi/2508
(Eli alkuperäistä aihetta sivuten : miten saa-ta-na saapuu so-me-een)
linkkurat on saatananpalvontaa !
muuta sairasta toimintaa, viisainta pitää vaan etäsyyttä siihen linkkura-kulttuuriin kun ei tiedä mitä kaikkea se lopulta edustaa !
Näitä samoja kukkahattutätejäkö nämä winfanipojut ovat jotka haluavat aina kieltää kaiken mitä eivät ymmärrä?
Tästä pidän