Onko ostoskekukset saksassa kiinni sunnuntaisin.
Ostoskeskukset Saksassa
9
346
Vastaukset
- ei shoppaile
Kiinni ovat sunnuntaisin ja arkipyhinä.
- ß0ß0ß0ß0ß0
Etupäässä, mutta riippuu osavaltiosta ja sunnuntaista. Esim. huomenna on Berliinissä monet kaupat/tavaratalot auki klo 13-18.
- fmo
Meillä täällä Saksassa on Luojan kiitos vielä kristilliset arvot voimassa, ja siksi kaupat ovat sunnuntaisin pääsääntöisesti kiinni toisin kuin siellä pakanallisessa, maallistuneessa ja vasemmistolaisten mädättämässä Suomessa.
- Ich bin ein berliner
Kyllä vitutti kun ostettiin kallis matka Kieliin ja kaikki paikat oli kiinni, elättekö vielä Martin Luther Kingin 1600-luvulla.
No, saatiin liikuntaa, käveltiin sateisessa Kielissä 10 km kunnes päästiin taas laivaan ja vapaampaan yhteiskuntaan. - Gut!
Jaa, "paljasjalkaisten" Saksalaisten kanssa kun keskustelee niin kauppojen aukiolojat Suomessa on heidän mielestään tosi hyvä ja Virossa vielä parempi.
- fmo
Gut! kirjoitti:
Jaa, "paljasjalkaisten" Saksalaisten kanssa kun keskustelee niin kauppojen aukiolojat Suomessa on heidän mielestään tosi hyvä ja Virossa vielä parempi.
Teille itsestänne saatanasta oleville sosialisteille on ihan oikein, että riudutte vesisateessa kiinniolevien kauppojen edessä ja häpeätte ällöttävää tuulipukurumuuttanne!
- TIEDOKSI!
Suomessa vasemmistolla ei ole ollut suurtakaan valtaa enää moniin vuosiin. Oikeisto-keskustahallitukset ovat Suomen asiat sekoittaneet pahemman kerran. Päivitä poika tietosi 2012 luvulle.
- 1 ulkomaalainen
Minusta on ihan p..stä, että kauppojen pitäisi olla auki 24 t kaikkina päivinä. Tämä vain tukee sitä älytöntä ostosmania a la USA, jossa ostovimmassa hankitut ja tarpettomat tavarat vyörivät jo ulko-ovista.
tavara, tavara, lisää, lisää..
sairasta - eertry
Baden Badenissa (Baden-Wurttenberg, Schwartzwaldin kupeessa), oli kaupat kyllä
viime sunnuntaina kaikki auki kuuteen asti. Sikäli hyvä että pääsi sunnuntainakin
shoppailemaan. Eri riippuu varmaan ihan paikasta. Toi nyt on niin turistimesta, että
tuskin kandee sunnuntainakaan pitää putiikkeja kiinni.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt394558Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532464Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391004Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161985- 107826
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70814- 136761
- 48760
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48696- 52690