Kysymys olisi vain sellainen, että kun itsellä on tuning auto ja nyt haluaisin sen myydä pois ja ostaa ihka tavallinen auto. Autokaupat ei sitä suostu vaihtamaan, koska on vaikea myydä eteenpäin. Se on kyllä tullut tässä huomattua. Toiseksi tosi moni muu vaihtaisi sen samanlaiseen lasikuitukopperoon. Tietääkö siis joku jonkun autoliikkeen tai henkilön joka vartavasten ostaa/vaihtaa tuning autoja?
Vastaukset 7
- V8 ainoa oikea
Jos se on tyypillinen about 90-mallinen Civic johon on pop-niitattu joku spoilerinkrämmäle etupuskurin alle - niin NO TÄNKS BEIBI!
- tuningkaverii
Nii kerroppas ny et minkä merkkine se auto on...
- ksdkgsjgjsjg
Tuningautoissa suurin osa ideasta on se suunnittelu ja rakentelu. Joten tuningista kiinnostuneet ei halua ostaa kun rakentavat oman autonsa. Muita ei taas kiinnosta, ellei saa todella halvalla.
Riippuu tietysti siitäkin millanen auto on.
Jos on hyvin tehty eikä liian pokemon, niin voi saada myytyä.
Semmoset rumat, vanhat raadot joutuukin sitten myymään puolella hinnalla verrattuna halvimpaan vastaavaan vakioon.
Eli aika heikoilla oot sen myynnin kanssa.
Ja tuningpelien myynti-ilmotuksissa näkee usein sen virheen, että luullaan että siitä saa omansa takasin. Tuunaukseen menneet rahat on lentänyt tavallaan hukkaan, eikä autoa voi myydä vakiota kalliimmalla (poikkeuksena jotkut todella hienot autot, joita ei löydy suomesta kuin muutamia) - tyhmä
no mitäs sinä tuut siinä pätemään?ooks joku autokauppias vai?
- ldhjgbhjkg
ehkä se onkin :D
- Elias bi_kundi
Kyllähän tuunatut hienot autot on itse paljon helpompi myydä, kuin tavisten karvalakkimallit. Tottakai autoon laitetut varusteet nostaa auton arvoa, turha väittää muuta.
- parit replat
On kyllä joillain todella epärealistiset pyynnit noissa rakennetuissa peleissään, tyyliin "kanta-auton hinta rakentelukustannukset voittoa em summien perään". Aika harvinaista että sinne päinkään..
Ei se että autoa rakentelee kympillä, todellakaan se arvoa sillä kympillä nosta.
Onhan noita välillä ihan realistisesti pyyntihinnoiteltuja, "auton rakenteluun käytetty 15 000" ja hintapyynti jossain vajaassa kympissä.
Yleensäkin jos järjellä miettii niin kuinka järkevä ostos on joku tyyliin"ajettu 380 000 tämä TDI, virilastu kiinni ja lisätehoa ja -newtoneita alkuperäiseen löytyy
xx, kyä lähtee ja polttaa kumia". Pommi joka vain odottaa pamahdustaan. Aika tyhmä joka ei tajua että kenkää saanut vehje myydään siinä vaiheessa hädissään pois kun se liika viilaus alkaa kostautua ja savupilven mossahdus pellin alta on kohta selviö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1731905Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1541350Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset2221002- 71897
- 57842
- 47783
- 93757
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63757Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt200677Martinan alamäki jatkuu
Surkeasti menee ... https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/f899cee6-e216-4bd1-be3e-c61f68e67a4c ”Surkeasti kulkee”151646