Siitä alkoi mun mopouilu ,nyt ikää 56 v . ikinä en oo autoo omistanut , enkä pyörän merkkiä vaihtanut . Toiset kehuu omiansa ,minä ajan 20000-30000 vuodes , mutta nykyinen mopeti on vähempi holtoinen kuin kuin vanhat kaxtahti koneet. mutta jos jollai olis peessin värinen SAMURAI mulle myyrä voitais tulla kaWereix
Kawasaki 250 Samurai vm 72
Kasawika
4
277
Vastaukset
- Kawaveteraani
Mulla oli eka pyörä 74 vuonna 80 yamaha ja Kawoihin siirryin vuonna 80, eli h2 750 oli jo aika kova peli, sen jälkeen ollu 16 muuta Kawaa.
- tuleva kawakuski.
Jaaha, mikäs malli nyt on käytössä? Veteraanilla.
- Samanlaisella
pyörällä oli meikäläisen ensikokemus 15-vuotiaana kun kaveri antoi kokeilla lainapyöräänsä. Olihan se mopon jälkeen jo aivan toisenlainen kokemus ja seuraavana kesänä oli alla jo Yamaha 100 Twin Jet. Kiivas peli kokoisekseen sen ajan mittakaavassa.
- Kawaveteraani
z 1100 st - 81 mainio pyörä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352206
- 841293
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...351215- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565