Meidän lomaosakkaiden pitäisi jotenkin koota rivimme ja alkaa vaihtamaan keskenämme ilmaiseksi viikkojamme. Jonkun vain pitäisi kerätä yhteystietoja ja osaketietoja. Perustetaan joku sopiva yhdistys.
Vaihdellaan keskenämme
11
272
Vastaukset
- yksi ääni
Voisihan tuollaista omaa järjestelmää harkita, tulisi eri paikat tutuiksi.
Kannatan.
Kuka rupeaa pitämään rekisteriä vaihdettavissa olevista kohteista? - 0550333-6
Niin, ainahan se on tuo Joku Muu joka joutuu tekee duunit!
- juuúh
Jos ei aloittaja rupea sihteeriksi, etkä sinä, enkä minä puutteellisilla exeli taidoillani niin kysymys menee vähän subjektiiviseksi ja hankalaksi vastuukysymykseksi.
- vasta ensi kesällä
Ei kai se mahdotonta ole, kerro missä sun mökkis on ja koska vikikos? Yksi kun lähtee kertomaan niin kohta on jo jonossa vaihtajia. Mä voin sanoa että on meren rannalla mutta ei Rönnäs.
- lieka
Ruka Pulkkajärvi vko 17. Yleensä aurinkoiset kelit. Laskettelu sujuu.
- IsoTonic0000
Erittäin hyvä ajatus. Kiinnostusta saattaisi löytyä jos joku jaksaa lähteä hommaa vetämään. Periaaatteessa lista viikoista riittäisi.
- VAIHTO 40€
on suomeen tulossa yksityinen yritys joka tekee todellakin paljon....paljon hallvemmalla lomanvaihtoja nimenomaan osakkaitten kesken ja vuokrauksesta kuulemma perivät vain 20%VÄLITYSPALKKIOTA
- viljo hoi
Ja nyt se keskenään vaihtelu loppuu tähän.Vaihdot suorittaa NIIKUIN TÄHÄNKIN SAAKKA RCI.JA tuliko nyt selväksi keskenään vaihtelu loppuu N y t NYT.Jos asia ei mee perille nostan vaihtomaksun tonniin per viikko.
- Sissanen
www.lomaosakematkailijat.net sivuja lukevat useat lomaosakkeen omistajat. Vaihtamisesta kiinnostuneet voivat kirjautua sinne ja ilmoittaa mitä on tarjolla ja myös minne haluavat lomallaan mennä. Ilmoituksiin voi vastata julkisesti tai yksityisviestillä, miten kukin haluaa.
Näin vaihtotoiminta on näiden kahden välinen kauppa. Omaan lomakohteeseensa kannattaa ilmoittaa, kuka viikon käyttää. Toinen asia, mikä kannattaa muistaa, että lomaosakkeenomistaja on vastuussa vieraistaan eli jos huoneistolle aiheutetaan vahinkoa, omistaja vastaa. Kirjallinen sopimus vaihtokaupasta kannattaa siis tehdä.
- sulevi 2
Jos itse vuokraat lomaasuntosi.Joudut itse myös kustantamaan vuokraajan aiheuttaman vahingon.Esim tv:rikkoutumisen tai irtaimistolle aiheutettu vahinko.Jos vahinkoa ei saada vuokraajalta perittyä.Kantsii olla tarkkana
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 225091
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r24333- 1011312
Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361310Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121220- 931094
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17913viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168855En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61793- 37779