Terve! Elikkä olis tarkotus hommailla uutta näyttistä, mutta en tiedä kumman näistä kahdesta valitsisin. 660 ti houkuttaisi, koska siinä on mukana Physx. (Borderlands 2 GeForce GTX PhysX Trailer - YouTube)
Kumpi näytönohjain on tehokkaampi muutaman vuoden jälkeen?
Käykö molemmat näytönohjaimet minun emolevyyni? (RS880M05)
http://www.tietokonekauppa.fi/?koodi=101402
http://www.tietokonekauppa.fi/?koodi=83476
Kiitos vastauksista!
GTX 660 Ti vs Radeon HD 7950
8
715
Vastaukset
- gdgdsdgdsfdsffds
Ei ne tehot häviä mihinkään ajan kuluessa. Eli muutaman vuoden jälkeen tehot on samat kuin uutena. Ja noista kahdesta HD 7950 on tehokkaampi.
Emolevysi tukee molempia jos siitä vaan löytyy pci-e x16 paikka jollainen löytyy lähes joka emosta nykyisin.- ...
660Ti on ihan vastikään vasta tullut myyntiin, ja ajurit ovat vielä optimoimatta. Ei ole ollenkaan harvinaista että uusien ajuriversioiden myötä tulee jopa 8% tehonlisäyksiä. Puolen vuoden päästä 660Ti varmasti onkin jo nopeampi kuin 7950, joka alkaa olla jo loppuun asti optimoitu ajurien osalta (keväällä jo tuli suurimmat tehonlisäykset uusissa ajureissa).
- Kiitos!
Kiitos vastauksesta.
No taidan sitten ottaa tuon hd 7950:n tilaukseen. - mikänoista????
KUmman ottaisin uuteen koneeseen sanokaa mielipiteenne
ASUS HD 7750 1GB GDDR5 vai XFX HD6950 2GB GDDR5
Onko tuo 7750 tehokkaampi pelikäytössä ja onko tuo 2GB parempi kuin 1GB??
asiaolisikiireellinen!
kiitosvastauksista etukättee - dsgfsdgsdg
2GB on parempi pelikäytössä jos pelaa suurilla / fullHD resoluutiolla.
Mutta toi 6950 on sen verran paljon muuten tehokkaampi pelikäytössä että itse ottaisin mieluumun sen, tai sitten kaksi noita 7750.jä crossfireen kun maksavat saman kuin yksi 6950. - aflsk
Laita GTX 670!!!!
2GB näyttiksessä on nykyään must-have. - Jynk-_
Kannattaako Sapphire Radeon hd 7950 3gp ostaa se ainakin tukee minun Emppaa
- krafiikkamies
Jynk-_
GTX660Ti olisi varmasti parempi vaihtoehto samaan hintaan, mutta jos haluat mieluummin Radeonin niin tuo 7950 on tosi hyvä, katso vain että ostat BOOST-version.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....1869558Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3617258Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?1106086Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen294326- 1764170
Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1003874Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu953779Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.373333- 1983237
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik182795