Avast päivittää aina avattaessa

Saisiko siirrettyä

Ainä kun avaan koneen ja nettiyhteyden, niin avast alkaa päivittämään. Silloin hidastuu koneen käyttö olemattomiin, joten olenkin aina lähtenyt tekemään jotain muuta koneen ääreltä.
Kun kuitenkin usein kiireellä haluaisin tehdä jotain, niin olisi suotavaa, että avast päivittäisi vasta sitten, sen muun jälkeen.
Miten se olisi mahdollista?
Tässä ei muutenkaan ole kovin tehokkaita tiedonsiirtonopeuksia käytettävissä, sillä läppäri on vanha (mutta toimii hyvin) ja yhteytenä on mokkula.

3

193

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos kone on aika vanha niin suosittelen virustorjunta ohjelman vaihtoa kevyempään esimerkiksi MSE tai Panda Cloud. Silloin kone toimii nopeammin. Samoin jos käytät erillistä palomuuria niin se kannattaa poistaa ja Windowsin oma tilalle.

    • Saisiko siir...

      Kiitos. Kone on vanha ja käyttää vanhaa XP:tä. Jos tässä vielä kiire kasvaa, tai kärsimättömyys lisääntyy, niin vaihdan vaikka siihen MSE:n.

    • PPAP2

      Koneessasi täytyy olla erikoisen vähän RAMia. Nykyinen Avast 7 ersio ei ole millään muotoa resusyöppö. Eikä sinänsä ahne prosessorin pyörittäjä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 51
      707
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      39
      664
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      634
    6. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      44
      630
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      629
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe