Koirani sai traumoja. Apua!

Pupetius

Kun koirani oli pentu meille tuli kylään mies, joka oli hieman pullukka ja sillä oli lippalakki päässä. Sen jälkeen minä lähdin kaverini kanssa pyöräileen. Kun tulin kotiin siskoni kertoi että mies joka oli käynyt meillä oli pelotellut koiraani. Sen jälkeen koirani haukkuu samaa miestä ei myöskään anna silittää. Ja vähän muitakin miehiä jotka ovat saman tyylisiä. Ovatko traumat pysyviä? sai traumat kuitenkin aika nuorena. Voiko asialle tehdä jotain?? TARTTEN APUU

4

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaikkeasitä

      Sitä pelottelijaukkoa saakin haukkua koko ikänsä. Mikä älykääpiö. Muiden kohdalla oppii ajan kanssa, että ihmiset ovat ihan mukavia, ei tarvitse haukkua. Ei siitä sen kummempia traumoja tule. Jos haluat edistää asiaa, antakoot vieraat ukot sitten silityksiä ja nameja.

    • aivan; treeniä treeniä, ei saa jäädä hautomaan ja vahvistamaan huonoa tapaa ja pitää olla tarkkana ettei omalla käytöksellään jatka/ vahvista epätoivottua käytöstä. ja jos ei tule noita "namiukkoja" vastaan, niin laittakoot vaikka kaikki kaverit pipoja päähän tullessaan käymään.
      ja jos ei siedätys toimi, niin valmiina tekemään temppuja ja muuta positiivista toimintaa aina kun kyseenalaisen näköinen tyyppi tulee vastaan; koira yhdistää tapaamistilanteet johonkin kivaan tai aihe jää toiseksi.

    • JYTKyPekka

      Oliko persu? Oliko molemmat kivekset laskeutuneet? Jos oli niin piikille vaan.

    • Pupetius

      Suomutaa kiitos paljon :) Pittää kokkeilla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1747
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe