Ampumaradan jatko-osa

Kata

löytyy ketjusta, joka on muodostunut ensimmäisen osan jatkoksi. Nimenä yllättävästi ja mielikuvitusrikkaasti " ampumaradalla, osa 2".

Tämä vain mainoksena, jos sieltä muun kinastelun keskeltä on vaikea löytää varsinaista asiaa.

Kommentit jatko-osasta voisi laittaa yhtä hyvin tähän, jos joku haluaa kommentoida, niin erotan itse, kummasta osasta ajatus on jollekin tullut.

Ja pliis, älkää kiusatko blondia siitä, että oisin yhtä hyvin voinut laittaa koko jutun tähän. Tajusin sen vasta kun olin jo laittanut tuonne, enkä viitsi tuplapostata.

Kiitos lukijoille, jatkoa jos joku haluaa...

1

4346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kersantti

      mukavia puuhia oot valtion leivissä harrastannu, laita äkkiä miken ja antin aktit kanssa. mahtavaa luettavaa =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      92
      6350
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      321
      5697
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      58
      3467
    4. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      12
      3325
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      106
      2759
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      12
      1747
    7. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1730
    8. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      18
      1614
    9. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      188
      1214
    10. Toksinen ja negatiivinen kansa

      Samaan muottiin valetut
      Suomussalmi
      92
      1145
    Aihe