Ampumaradan jatko-osa

Kata

löytyy ketjusta, joka on muodostunut ensimmäisen osan jatkoksi. Nimenä yllättävästi ja mielikuvitusrikkaasti " ampumaradalla, osa 2".

Tämä vain mainoksena, jos sieltä muun kinastelun keskeltä on vaikea löytää varsinaista asiaa.

Kommentit jatko-osasta voisi laittaa yhtä hyvin tähän, jos joku haluaa kommentoida, niin erotan itse, kummasta osasta ajatus on jollekin tullut.

Ja pliis, älkää kiusatko blondia siitä, että oisin yhtä hyvin voinut laittaa koko jutun tähän. Tajusin sen vasta kun olin jo laittanut tuonne, enkä viitsi tuplapostata.

Kiitos lukijoille, jatkoa jos joku haluaa...

1

4432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kersantti

      mukavia puuhia oot valtion leivissä harrastannu, laita äkkiä miken ja antin aktit kanssa. mahtavaa luettavaa =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      84
      4912
    2. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      233
      4684
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      68
      2418
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      75
      2406
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      62
      2370
    6. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      80
      2235
    7. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1916
    8. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1547
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      126
      1457
    10. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      113
      1414
    Aihe