Missä kunnossa yksiöt olivat, onko niitä yhtään uudistettu? Minkälainen ranta on hotellin kohdalla? Kuinka pitkälle pitää mennä, että tulee hyvä kohta? Oliko hotellilla iltaohjelmaa?
Kiitos paljon, jos jaksat vastata(olen kahlannut vanhat Epsilon-ketjut jo)
Kiitos paljon, jos jaksat vastata(olen kahlannut vanhat Epsilon-ketjut jo)
Vastaukset 5
Vanhimmat
Yksiöt ovat lähinnä altaita olevassa rakennuksessa. Miksi pitäisi uudistaa? Ainakin reilu vuosi sitten olivat ihan siistejä.
Ranta on aikuiselle sopivaa, aika nopeasti tulee syvää, mutta siinä on hyvä snorklata ja onnistuu näkemään useita eri kalalajeja.
Aika hepposesti on iltaohjelmaa, ala-aulassa on pieni baari, missä voi ottaa iltadrinksut.
Kiva hotelli, suosittelen :)
Epsilon on lapsipeheille suunnattu majotuslaitos joten silloin ei sovi iltaohjelma. Eikö siinä turistikylässä ole baareja ja mökäpaikkoja muualla?
En ikinä menisi falirakiin, se ei ole aikuisille mukava, rauhallinen kylä ja hotelli miellyttää enemmän.
Kiitos 2 2, ranta on siis ihan hyvä hotellin kohdalta muutenkin? Moni kertoi, että pitäisi mennä 100 m eteenpäin ja sitten tulisi hiekkaranta. Meillä teini-ikäiset lapset, joten ei varmaan ole liian syvä ranta hotellinkaan kohdalta.
Nim.merk. Rauhaa, monessa perhehotellissa on iltaohjelmaa, on sitten koko perheelle sopivaa iltaohjelmaa...
Kysyisin myös sitä, millainen sää on ollut toukokuun lopulla?
Vastaan taas, vaikka en suoraan asiasta tiedäkään :). Itse olen ollut tuolla äitienpäivän tienoilla ja silloin oli aika tuulista ja vesisadepäiväkin mahtui joukkoon.
Olimme kuiten altaalla, väriä saimme, meressäkin kävimme snorklaamassa, tosin oli pienoinen pettymys syksyyn verrattuna (kaloja oli paljon vähemmän näkösällä).
Tuollahan on yksi allas lämmitetty eli uimaan pääsee, vaikka ns. pääaltaan vesi viileää onkin, oli ainakin tuolloin toukokuun alkuviikkoina. Tuo ei tosin meidän lapsia hidastanut.
Ranta on hiekkarantaa ja jatkuu molempiin suuntiin eli siinä on mistä valita. Hiekka ei ole niin hienoa, mihin itse olen Suomessa tottunut, vaan karkeampaa.
Säätiedotuksia ja säähistoriaa eteenkin katselen tältä sivulta:
http://www.wunderground.com/history/airport/LGRP/2012/5/5/MonthlyHistory.html
Kiitos 2 2 :)