Hyvä adressi-aloite

Nyt vaan allekirjoittamaan, luomua lisää

http://www.adressit.com/tinkimaito
274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole pitkä aika siitä kun monta lasta sairastui tinkimaidosta..Kannattaisi muistaa myös se että vaikka tilalla olisi miten hygienia kunnossa niin käsittelemätön maito ei säily montaa päivää kotioloissa, jo kotiin kuljetuksen aikana alkaa mikrobikasvu ja jatkuu jääkaapissa.

Äänestä
  • punaisen ja sinistenkin lehmien maito pilalle menee. Ei tarvi montaa tuntia kesähelteellä pöydälle unohtua, niin on jo piimää. Tiedä sitten mikroobeista mutta sitä jos juot, niin kyllä äkkiä tulee "valtaistuin" mieleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


luomu-maito kirjoitti:

Nyt vaan allekirjoittamaan, luomua lisää

http://www.adressit.com/tinkimaito

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu