Väri xenonit

Tai pinkit

Onko joku kokeillu esim. Kullan värisiä? Näkeekö mitää vai onko vaa näyttely tarkotukseen?

7

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex eno

      Kullan värisiä xenoneita ei edes ole. 4300k on "keltaisimmat" xenonit mitä saa ja nekin on valkoisemmat kun normi halogenit. 8000-9500k on sinertävät ja sen yli menevät alkaa olemaan violetteja.

      • Värixenon

        Ainaki ne kauppaa kullan, pinkin ja vihreän värisiä. Niis ei puhuta kelvineis mitää. Samal listal on xenonit 4300k - 10000k. Voiha ne olla jotenki värjättyi ?


      • ????????????????
        Värixenon kirjoitti:

        Ainaki ne kauppaa kullan, pinkin ja vihreän värisiä. Niis ei puhuta kelvineis mitää. Samal listal on xenonit 4300k - 10000k. Voiha ne olla jotenki värjättyi ?

        Missä ne kauppaa noita "värillisiä" xenoneita jos unohdetaan kelvinit


      • Tai pinkit
        ???????????????? kirjoitti:

        Missä ne kauppaa noita "värillisiä" xenoneita jos unohdetaan kelvinit

        Xenonkauppa suomes, ja siel oli vastaus alottajalle. Eli lähinnä näyttely käyttöön. Hinta 32 e


    • Bassoilla kunkuksi!!

      Unohda ne xenonit ja hommaa sairaisiin BASSOKAIUTTIMIIN ja VAHVAREIHIN. Aino tärkeä asia amiskundien autoissa on ***TUNMOISET BASSOT!! Basoojen on jumputettava kokoajan ja kaikkialla. parasta on kun bassot hakkaa ja auton peräpää resonoi kilometrin päähän!! JUMPS...JUMPS...JUMPS... niin se kuuluu mennä. TÄRKEINTÄ AMISAUTOISSA ON BASSOT!!! MUISTAKAA SE!!! Vain bassot on tärkeää!!

    • aivan ihanaa

      Pinkit sopii just hyvin teille håmåille

    • 14k

      Ainakin tieliikenteessä kannattaa unohtaa noi yli siniset ja muut väri xenonit jos ei halua olla poliisien silmätikkuna. Itellä aikoinaan oli 14000k xenonit, väri oli tosi tumman sininen ja poliisitkin kyseli niistä muutaman kerran.

      Sitten taas kerran kun poliisit heitti leveäkaista tiellä perään ja raapas rekisteriotteen taakse poistomääräyksen xenoneista niin lamput lensi mäkeen saman tien.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      183
      5047
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      21
      4440
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3127
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      256
      3007
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2912
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2521
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1929
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      42
      1812
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      70
      1780
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1777
    Aihe