Futisfanien syytä pitää kiirettä Stadion täyttyy!
Niiden, jotka haluavat vielä hankkia pääsylipun MM-karsinta-avaukseen, on syytä pitää hoppua. Tiistain tietojen mukaan Olympiastadionille on myyty yli 32 000 lippua, ja kapasiteetin ollessa 36 500 on vaarana, että liput loppuvat kesken.
Ottelun järjestävän Palloliitto tosin toivoo niin. Se on myös avannut myyntiin kaikki mahdolliset katsomolohkot.
Suomi ja Ranska aloittavat tiensä kohti Brasilian MM-turnausta perjantaina kello 21.30.
Sen sijaan lauantaina pelattavaan Sami Hyypiän ja Jari Litmasen jäähyväisotteluun on vielä runsaasti tilaa. Osa lipuista on mennyt yhteistyökumppaneille, mutta legendojen peliin on mahdollista ostaa lippu vielä ottelupäivänäkin.
Hyypiä vahvisti, että hänen kutsumansa kollega peliin on Hollannin entinen maajoukkuemies Boudewijn Zenden.
http://www.iltalehti.fi/jalkapallo/2012090416040064_jp.shtml
Futisfanien syytä pitää kiirettä Stadion täyttyy!
3
139
Vastaukset
- 9-10 pistetä saadaan
Niin,....Ranska tosiaan aloittaa tosta ottelusta mahdollisen tien kohti Brasilian MM-turnausta...meille se tie on taas kerran aivan liian vaikea. Odotellaan rauhassa, että pääsyvaatimuksia kisoihin höllennetään, nykyisillä systeemeillä se on meille ikuinen haave.
- RomanEremenko
Loistavaa, että edes maajoukkueotteluissa stadion tulee täyteen! Tätä suomen jalkapallo tarvitsee ja kipeästi.
Suomen maajoukkueentaso on tällä hetkellä hyvällä tasolla, mutta se on fakta että tällä hetkellä se ei ole paras mahdollinen. Tämä johtuu siitä, että tavoitteet ovat vuoden 2016 kisoissa ja nuorille pelaajille pitää antaa nyt vastuuta! Nämä nuoret pelaajat ovat sitten 4 vuoden päästä paremmassa iskussa.
Se ei tarkoita sitä, etteikö Suomi voisi voittaa Ranskaa! Keskikentältä löytyy paljon taitoa ja väittäisin, että suomella on parempi keskikenttä kuin Ranskalla. Puolustus sekä hyökkäys on sitten Ranskalla selkeästi laadukkaampi. Varsinkin kun Jere Uronen ei ilmeisesti ole pelikunnossa. http://www.veikkaussivut.com/suomi-ranska-7-9-2012-em-karsinnat
Toivotaan parasta ja pelätään pahinta! - Toivotaan,toivotaan.
Juu, olishan se hienoa, kun karsinnat aloitettaisiin kerrankin hyvin ja oltaisiin täysillä mukana vielä 2-3 ottelun jälkeenkin...!!??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2629386IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691554Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921195- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721003Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40842Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311728