Ex-miehen kanssa käräjät tulossa törkeästä pahoinpitelystä (hän siis pahoinpiteli minut), lähestymiskieltoa en ole hakenut, voiko tämä vaikuttaa tuomioon??? Vai ovatko ne kaksi erillistä asiaa?
Vastaukset 2
- 16+10
Ei vaikuta tuomioon.
Hei.
Rikosoikeudenkäynti ja lähestymiskiellon hakeminen sekä saaminen ovat kaksi erillistä asiaa. Rikosoikeudenkäynnissä selvitetään tapahtunut ja kuka on vastuussa mahdollisesta rikoksesta sekä ratkaistaan siihen liittyvät mahdolliset rangaistukset. Lähestymiskiellon hakeminen on perusteltua silloin, jos joudut pelkäämään edelleen ja sinua esimerkiksi uhkaillaan tai häiritään toistuvasti.
Rikoksen uhrina Sinulla on mahdollisuus saada maksuttomasti apua ja neuvoja Rikosuhripäivystyksestä. Lähimmän palvelupisteen ja valtakunnalliset palvelut löydät osoitteesta www.riku.fi.
Ystävällisin terveisin
Stella
Rikosuhripäivystys
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571470Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 65791
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 46675
- 52670
- 76576
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568