Auttakaa

Auttakaa

Ex-miehen kanssa käräjät tulossa törkeästä pahoinpitelystä (hän siis pahoinpiteli minut), lähestymiskieltoa en ole hakenut, voiko tämä vaikuttaa tuomioon??? Vai ovatko ne kaksi erillistä asiaa?

2

326

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 16+10

      Ei vaikuta tuomioon.

    • Hei.

      Rikosoikeudenkäynti ja lähestymiskiellon hakeminen sekä saaminen ovat kaksi erillistä asiaa. Rikosoikeudenkäynnissä selvitetään tapahtunut ja kuka on vastuussa mahdollisesta rikoksesta sekä ratkaistaan siihen liittyvät mahdolliset rangaistukset. Lähestymiskiellon hakeminen on perusteltua silloin, jos joudut pelkäämään edelleen ja sinua esimerkiksi uhkaillaan tai häiritään toistuvasti.

      Rikoksen uhrina Sinulla on mahdollisuus saada maksuttomasti apua ja neuvoja Rikosuhripäivystyksestä. Lähimmän palvelupisteen ja valtakunnalliset palvelut löydät osoitteesta www.riku.fi.

      Ystävällisin terveisin
      Stella
      Rikosuhripäivystys

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1470
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe