kyselevät Toyotan tiimoilta tyhmiä? Taidatte olla ihan aikuisten oikeasti kiinnostuneita tästä johtavasta automerkistä.
Miksi teinit
Kertokaa !
21154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tuskin täällä teinejä on, ja tuskin kukaan lienee edes kiinnostunut Toyotasta. Enemmän vain kaikki nauttivat Terojen ärsyttämisestä, kun olette itse harrastaneet sitä jo vuosia kaikkien muiden merkkien palstoilla.
ovat niin mukavia ja niitä on kiva ärsyttää. Eivät ehdi mopoillaan häritsemään muita, kunToyotan sivut ovat niin ihguja.
No mitäs sitten itket, että "täällä käy ihmiset kertomassa että toyota ei ole paras auto, YÄÄÄÄÄÄÄ. Kyllä me se itsekin tietdetään, mutta ei me sitä haluta kuulla, YÄÄÄÄÄÄ"
Koeta nyt Terp-Parka päättää mitä haluat.
kun tiedetään että se vaan on niin hyvä auto. Siksi sitä myydäänkin niin tuhottoman paljon. Yes.
purkaa patoutumiaan. Toyota ykkösmerkkinä sopii ihan hyvin ukkosenjohtimeksi, kun mieli on pahoittunut oman loppuunajetun saksantuonti"premiumin" tekniikan taas pettäessä.
Pari asiaa!!
Ensin vähän ketjun aiheen sivusta. Upeita kuvia oli laitettu tovi sitten toyon sivulle, vaan harmi kun kohta ketju on pilattu. Ja siihen pazkaan juuri liittyy juuri se toinen juttu.
Millä saisi tuon provoporukan pysymään poissa? Onko kellään neuvoja? Provot linkittävät minkä kerkiävät ja lähes aina joke bemari on heidän linkeissään ykkösenä.
Kelleen nyt ei liene epäselvää että ainakin bemaristit provoavat. Heidän sivujaan kun lukee niin asia paljastuu hyvin pian.Siis niin lapsellista ja älytöntä ja vedetty vielä toyotakin mukaan joten ei liene epäselvää kuka täällä mellastaa.Sen tiedämme mutta mitä asialle voisi tehdä.? Tietääkö kukaan.
Sitä Tojo-Terot nyt niitävät mitä ovat itse jo vuosia kylväneet...
voi hellallettas -sitä niittää...
itsehän tänne toyotan sivulle tulit.MITÄ SE SULLE KUULUU MITÄ TOYOTAN SIVUILLA KIRJOITETAAN.
Ole nyt edes mies.
Jospa ne Tojo-Terot ensin joskus miehistyvät ja lakkaavat trollaamasta muiden merkkien palstoilla, kummakos tuo että joskus saavat sitten maistaa omaa lääkettään. Mutta kun sitä ei Tojo-Teron ohut nahka kestä, kun tulee takaisinmaksun aika, vaan vedetään kauheat itkupotkuhuutoraivarit.
Kas hittolainen, kerkesivät jo.
Päivystävät näemmä.
... ne kun te lopetatte tuon typerän lässyttämisen tästä "johtavasta" automerkistä. Tiedät itsekin että sen "erinomaisuus" on omistajan silmissä.
tänne työnnyt! Ei kai nyt Toyotan omalla osiolla voi muuta olettaakaan, kuin omistajien tyytyväisiä kirjoituksia. Samahan se on muillakin merkkipalstoilla. En minä ainakaan mene aikaani tappamaan vaikkapa Skodan palstalle ja kommentoimaan ala-arvoisesti skodakuskien itsetyytyväisyyttä. Ei kiinnosta pätkääkään. Itsehän meistä jokainen autovalintansa vapaassa maassa tekee. Omista mieltymyksistään ja tarpeistaan. Jos Toyota on erinomainen ja johtava automerkki toyotistien mielestä, niin mitä sitten? Eihän sen pitäisi sinuun kuulua millään tavoin. Tai sitten osta Toyota ja käy täällä kertomassa omista kokemuksistasi sen kanssa.
Koetas nyt tajuta, että rtollaajia tänne vetää juurikin Teidän Tojo-Terojen jatkuva länkytys kaikkien muiden merkkien palstoilla. Jos Terot eivät olisi jatkuvasti muualla mölyämässä, ketään tuksin edes kiinnostaisi tulla tänne katsomaan. Hyvä sulle, jos et ole moiseen alentunut, mutta koetapa saada ne muutkin Tojokuskit asettumaan.
Hei käykää ny kattoon minkälaista porukkaa bemaristit on. Joku ottanu nimen Viala Kiulu ja kaikkee muutakin naurettavaa mm toyotakuskit muka siellä kirjottavat. Lukekaa niitä ketjuja niin ymmärrätte ketkä ja minkä ikäiset täällä provoo.
Kohta tähänkin joku jotain heittää. Eipä taida olla muu kuin bemumies.Muilla ei pitäisi olla syytä.
Bemarin sivuilla tuntuu olevan katkerien tojo-kuskien avautumisia. Bemaria kun kadehtivat niin paljon.
Päätin ihan käydä mielenkiinnosta kurkkamassa täällä ja oikeinhan minä arvasin tuossa edellisessä.
Tässä video kun ajoin Corollalla oravan päälle
http://www.grapheine.com/bombaytv/communication-en-290855cbdabe821d1c0775844588093b.html
Hyvä BMW. Eiköhän se ole niin että osu ja uppos.
Kävikähän petteri kurrelle pahasti? Ainakin sai itselleen vastaamisen taidon ja yksin puhelian lisenssin
Tojo-Tero on myyjille käsite. Maakunnan merkkiuskollinen mies, pohtii autonvaihtoa viikkotolkulla, valitsee sitten sen mikä on naapurillakin. "Ei tehrä tästä ny numeroo". Hyvä vakioasiakas jonka karkaamista muille merkeille ei tarvitse pelätä. Usein pitää syödessäänkin lippalakkia päässä. Konservatiivi.. Poikkeuksena Priuksen ostajat, jotka ovat ekologista omaatuntoaan lepytteleviä taajama-asukkeja. Tyypillinen Prius-kuski uskottelee itselleen, että keskusta-autoilu muuttuu jotenkin vähemmän pahaksi kun sen tekee hybridillä. Prius-asiakkaat ovat perinteisille automyyjille erittäin hankala ryhmä: on pidettävä kieli keskellä suuta, ettei lipsauta huonoja vitsejä viherpiipertäjistä.
Toyota Prius on jo pelkästään maailman kolmanneksi myydyin malli ja myynti vain nousee kaikkien hybridien osalta, ohittaen kaikki kilpailevat diesel ja bensiini lelu köröttimet.
Toyota Piuksen toimitusajatkin ovat venyneet huomattavasti, kun tehtaat eivät pysy tilausten vauhdissa kovan kysynnän vuoksi.
www.tekniikkatalous.fi/autot/hybridit eivat ole enaa pelkkaa puhetta ndash prius nousi kolmanneksi myydyimmaksi autoksi/a812025