Kun itsepintainen kerjäläinen tai tavaran tyrkyttäjä liimautuu iholle, karjaise FUCK OFF niin, että kaikki kuulevat. Ihmiset kääntyvät katsomaan, ja pummi häipyy.
Itselleni tapahtui usein Kreikassa, eivät tosin näyttäneet kreikkalaisilta. Varmaankin sama juttu monessa muussakin maassa Välimeren rannalla.
FUCK OFF!
Pummit!
3
131
Vastaukset
- inhoan...
Tyrkyttäjät ja erilaiset kauppiaat ovat tyypillisiä Kreikassa, ei muualla. Espanjasta ei tosin ole kokemusta, siitä en tiedä.
- laaja kokemuspohja
Vai, että Kreikassa vain tyrkytetään. No käypä esim. Turkissa ja kerro sitten lisää kokemuksia tyrkyttämisestä..
- inhoan....
Turkissa en ole myöskään koskaan ollut enkä menekään. Siellä kuuleman mukaan tyrkytetään ihan sairalloisen innokkaasti. Turkin tyrkyttäjät eivät mitään kerjäläisiä ole vaan paikallisia krääsäkauppiaita tavallisissa pikkubutiikeissa. Kai niillä asiakkaitakin on, luulisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663442Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463272Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1443202- 522698
- 311993
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271890- 481666
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä881579Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401555- 391370