pelit alkaa.... sidukka, lonkku ja bisse ei enää täytä liigalisenssin kriteerejä. Fiilistä katsomossa olisi huomattavasti enemmän drinksutarjoilusta ja ei konjakkitarjoilukaan olisi poissuljettu vaihtoehto. Viinit myös luonnollisesti saataville. Eletään sentään läänin pääkaupungissa ja näytetään samalla muille, että kyllä täälläkin osataan.
Jäähallille heti monipuolisempi alkoholitarjonta
Katetta tarjoilusta
10133
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Kyllä näin on
Voiskohan sitten pleijareissa tarjota ilmatteeks sahtia litran tuopeissa jo sisäänkäynnin yhteydessä, olis sahtiwirmoillekkin hyvää mainosta.
olis kyllä hianoo jos olutta sais juoda nyös katsomossa niiku esim saksan halleissa
Ja lipuntarkistuksen yhteydessä puhalluskoe.......jos olis alle 1,0 promillea, niin järjestävä seura olisi velvoitettu ohjaamaan ko. henkilö suoraan ulkona olevaan ravintolatelttaan, missä tarjoiltavana olisi vain tuplapaukkuja eli sisään halliin ei olisi täysi-ikäisillä todellakaan mitään asiaa pikku huppelissa. Tulot urheilutapahtumassa ryypiskelystä menisivät luonnollisesti järjestävälle seuralle..!!!
iso pressu koko paskahallin yli ja ravintolat kii,hpk...heittäkää paska kaivoon ja piipittäkää luuserit,kuka siellä sontalassa juo yhtään mitään, kun kausi alkaa ja ihmiset on kadonneet 10 matsin jälkeen kun voittosarakkeessa on numero 1 !hajotkaa juntit!
Ainakin heti isommat tuopit, about litranen olis sopiva ja paikallista sahtia kans tarjottavaksi.....
Urheilu on.... varsinkin se penkkiurheilu on....
Mun mielestä hallissa pitäis saada polttaa kannabista, myydä ihmisiä, hakata kaikkia, joiden naama ei miellytä jne, tehdään siitä meidän oma Cristiania, kun ei pahoinpitelytkään kuulemma kuulu poliisille.
Joo, kyllä pehmeät huumeet olis hyvä sallia, silläkin nostetaan hallissa fiilistä. Jotain pientä "hierontapalvelua" vois myös vapaissa aitioissa tarjota?
No se olis eri tyylikästä ja erilaista (toisi katsojia), jos liito-oravamakkaran rinnalla olisi mahdollisuus järsiä Khat-salaattia ja sitten käydä rentoutumassa lasikopissa.
Prätkäjengit voisi huolehtia järjettö..järestyksenpidosta ja kenties hieman aikuismaisempien cheerleaderien viuhkatkin voisi olla pienellä moottorilla surisevia.
Lätkä pitäisi erottaa täysin yhteiskunnan turhista, tiukkapipoisista normeista, kun siellä on ne laidatkin ja kaikkea.
Tupet teräviksi vaan.