Volkkarille vertailutestivoitto

47224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

Hienoa, että saksalainen autolehti saa saksalaisen auton voittajaksi.......menen heti huomenna hakemaan tuollaisen "voittajan".......

Äänestä
  • Luitteko myös lukijoiden kommentit. Eri osa alueet avattuna tulos olikin toisenlainen. Eli kaikissa mitattavissa olevissa suureissa Mazda oli voittaja, mutta näillä "mukavuus ja tilantuntu" kertoimilla saatiikin väännettyä volkkari voittajaksi.
    Hämmästyttää erityisesti 1,4 TSI-moottorin huono polttoainetalous, kun 2-ltrainen vapari pöllyttää sen reilusti kulutuskokeessa . Onko Tsi-moottori vain myytti ?
    Selailin yli 50 lukijan kertomuksia kokemuksista, missä VW sai sapiskaa oikein olan takaa. Jakoketjuongelmat eivät ole ohi vaan vielä 8/2012 oli kone lauennut vain 30 tkm:n ajon jälkeen. Laatu on melkoisen arvbeluttavaa.
    Kuluttajalla oli Mazda 6 mennyt 6,6 litralla ja saman perheen 1,8 tsfi Audi vei 7,8.

    Äänestä

Asiaa.

Äänestä

Asialinja.

Äänestä

Mikä oikein onkin.

Äänestä
  • Asialinja

    Äänestä

  • osssss kirjoitti:

    Asialinja

    Asialinjan, asialinjan asiaakin linjempi asialinja!!!

    Äänestä

  • sdsdsdff kirjoitti:

    Asialinjan, asialinjan asiaakin linjempi asialinja!!!

    Asiapuhetta.

    Äänestä

Asiaa.

Äänestä

VW-laatua.

Äänestä

Asiaa!

Äänestä

Näin on.

Äänestä

Yes!

Äänestä

Ei yllätys

Äänestä

ok

Äänestä

Saksasta...

Äänestä

Kyllä olen tyytyväinen ww passat 2009 tdi dsg ym ym onneksi vero meni päästöjen mukaan muuten 8 turvatyynyä olisivat tulleet kalliiksi. toin auton saksasta tuttavan avustamana testautin asiantuntijalla suomessa (en merkkikorjaamolla) hyväksi havaittiin ja olen ollut tyytyväinen ajoin 20v Audi 90 guatrolla ja päätin että sitten kun löytyy auto jossa on yhtä hyvät varusteet kuin audissa ostan uudemman. nelivto jäi uupumaan muuten on hyvä.

Äänestä
  • Onnea talviajoon.

    Äänestä

Sitä onnea tuleekin tarvitsemaan......

Äänestä

VW

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
  • osssss

    Äänestä

osssss

Äänestä

asiaa

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
Golf-Ari

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
ossssss

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
osssss

Äänestä
ssssso

Äänestä

dghdfg

Äänestä

fdghjfg

Äänestä

ghjghj

Äänestä

lhuiuil

Äänestä

yuilyi

Äänestä
osssss

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hieno peli kirjoitti:

http://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/mazda-cx-5-und-vw-tiguan-grosser-sauger-gegen-kleinen-turbokompressor-5357325.html?show=2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu