kysyn kyllä hölmöjä, mutta olen täysin kädetön tietotekniikka-asioissa.
Miten saisin säädettyä utorrentin jaonopeutta niin että esim. se ei jakaisi lataamisiani yhtään/mahdollisimman vähän ja hitaasti?
uTorrent jakonopeus
5
570
Vastaukset
- njmkll-
Ominaisuudet-Asetukset-Kaistankäyttö
Tosin sisääntuleva tavara vähentyy samassa suhteessa. - kassankautta
Tuolla asenteella unohda koko juttu.
- erterggf
Torrentin päällä klikkaat oikeella ja säädät lähetysrajaa.
- jk2.kq`F
Paras tulos saadaan kun lähetysnopeus säädetään hieman maksimilähtönopeutta pienemmäksi. Mikäli lähtevä kanava on tukossa niin myöskin tuleva liikenne jumittuu.
- onparempiottaakuinan
Omalla 8 megaisella ADSL-liittymällä,jonka latausnopeus on siis noin 800kt/s olen laittanut jakonopeudeksi 40kt/s ja tämä ei hidasta latausta,vaan torrentit latautuu sillä nopeudella mitä kaista antaa myöden.
Jos lähetystä tuosta laskee,niin sitten alkaa latausnopeuskin laskemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain27311697Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-13810960Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2366282Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2185142Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1583606- 1743518
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin532438Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3251947Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov101778Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161674