Ongelmat alkavat kun on hetken pelaillut warcraftia ja näyttiksen pitäisi alkaa piirtelemään jotakin.Kuva katoaa ja ruudulla näkyy teksti "ei signaalia". Näytössä ei ole vikaa, netti toimii olen pelissä kokoajan, en vain näe yhtikäs mitään koska näytönohjain ei lähetä kuvaa ollenkaan.
Olen asentanut uudet ajurit ja pistin aivan kaiken minimiin minkä asetuksista vain sai, pelin asetuksista myös minimit kaikkeen.Ei auttanut muuta kuin FPS nousi melkein 200:aan pelissä, ja silti kuva katoaa kun hetken pelaa.
Lämpöongelmaan en usko, sillä kortti ei ole kuuma ja fanspeedin mukaan 53 astetta.Sen pitäisi pelata korkeammissakin lämmöissä tuosta vaan.
Olen täysin neuvoton, rahaa uuteen korttiinkaan ei oikein ole.Directx11 rajapinta käytössä pelissä, tosin koitin sitä vanhaa 9:äkin vielä jos vaikka olisi sillä pelittänyt paremmin, mutta ei.
Ajurit ovat oikeat, tämä varmistettu, mutta jossain on mätää.
Onko kenelläkään ideoita miten korjata tämä homma?
nvidia geforce gt130 probleema
toivoton setä
2
194
Vastaukset
- hermooooooooo
Vastatkaa nyt joku miten saan korjattua tuon GAYforce näytönohjaimen kiitos... minkään ohjelmiston uudelleen asentelu ei tuota näemmä tulosta..menee hermo.
- toniboifin
iha sama ongelma mulla
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-237306Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite945968Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1104009- 1413984
- 1631793
- 581628
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1311530- 381341
- 281321
- 451312