Väittävät nämä kesto proivoiliat, että vanhemmat ihmiset usein ajavat Toyotilla. Voipi olla että ajavatkin. Heillä kun on kokemusta kertynyt vuosien varrelta yhdestä sun toisestakin asiasta, autoistakin. Toista kertaa eivät osta huonoksi todettua merkkiä ja Toyota huomattu luotettavaksi ja hyvin toimivaksi autoksi. Tälläkin hetkellä myynti nousu suuntaista,toisin kuin esim. Volkarilla ja monella muulla vastaavalla.
totuuksia...
avebest
13218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
ottaako sua aivoon ajaa pappamobiililla? Heh. Jos ottaa kupoliin, niin vaihda toiseen merkkiin. Itse ajan vain batmobiililla.
plussa vielä itelle, ja kasvatan eroa
(o/ \o) _o, ,o_ /o/ \o\ -- toyota-tanssi
Minkä ikäinen sinä oikein olet? Tekstisi on kuin apukoululaisen kirjoitusta. Ethän sinä autoista ymmärrä mitään etkä varmasti mistään muustakaan. Olet se Hyundai-palstan vakioprovoilija, monta vuotta jo siellä provoillut. Tuossa viimeaikaisia tuotoksiasi:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10899341
"Ihmeellisiä automerkkejä tullut markkinoille. Mistä "vinku intiasta" kotoisin lienee kyseiset rakkineet.Enpä kehtais tuomoisilla ajella. Tutut viellä näkee."
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10897737
"Tuulilasin merkkien merkki tutkimuksessa Huyndai oli 34 merkistä 6 viimeinen. Että, semmoista se Hynyn menestyminen tuppaa olemaan. Ei sitten minkäänlaista kunnon vertailuissa. Edellisessä Tuulilasissa kestotesti meni suoraan sanoen persiilleen. Levyjarrut kieroituu yms, mukavaa.
Tarvinneeko tuota sanoakkaan mitkä merkit ne voitti. Noo, sanotaan nyt kumminkin Lexus ja TOYOTA. Eipä ollut autoasioista perillä oleville mikään yllätys."
elä sie jaksa vaahdota. Kai ne menee kieroon, jos niillä ajetaan kahtasataa ja jarrutetaan ne kuumaksi, sitten kiihdytetään kahteen sataan ja jarrutetaan ne punaiseksi. Sitten ajetaan vesilätäkköön. TM on selvästi sapotoinut hyndai-testin. Ja nyt kuules, takavarikoin sulta tuon plussa-skriptin, kun rupeat nimittelemään ihmisiä. Pappa-autot on ihan ok.
Minäkin olen jo "pappaiässä" ja ehtinyt omistaa yli 20 omaa autoa ja sen lisäksi ajanut paljon työnantajan autoilla. Muutama viimeinen autoni on ollut Toyota. Syynä on kokonaistaloudellisuus. Auto on edullinen hankkia ja edullinen ylläpitää. Lisäksi vaihtoarvo on kohdillaan. Ajan edelleen yli 30000 km vuodessa ja ajo-ominaisuudet ovat ihan kohdallaan, kuten nykyisessa uudessa Avensiksessani. Auto ei ehkä ole seksikäs eikä herätä suurempia tunteita, mutta kuka niitä kaipaa? Ehkä nuoret juuri kortin saaneet, joilla on tarve itsetehostukseen.
Nuorille kun pitää olla niitä koreita ja suorituskykyisiä autoja mistä naaraat tykkäävvät. Näin elon ehtoo puollla ei ole niin väliä kun vaan saa reippaan hyvityksen autosta. Hiljakseen kun ajelee niin pärjää vähän huonommallakin. Siksi Tojoota ja eläkkeellä on aikaa pestä ja vahata niin ei tuo ruostepaholainenkaan syö heti autoa arvottomaksi.
Yleensä kun on jonoa niin kärjessä luikertelee Tojota, maantiellä koitetaan pitää älyttömän suuria turvavälejä (0,5 km). Sitten markettien parkkipaikoilla ropponen viedään sinne taaimmaiseen riviin parkkiin ettei vain tule naarmuja. Tojotia pestään näköjään myös aamuin illoin, johtuisiko tiedostetusta heikosta korroosion kestävyydestä? Tojoilla myös jarrutellaan liikennevaloja lähestyttäessä vaikka vihreä palaa, myös liikkeellelähdöt tuntuvat olevan Tojoille myrkkyä, aikaa palaa ja jonot ei liiku. Yleinen liikenteessä nysvääminen tuntuu olevan Tojotistien ongelma, seniiliyttäkö?
Mene takaisin sinne homosaitille minne kuulutkin. Älyttömiä juttujasi ei jaksa lukea.
... jos puhutaan Tojo-Terojen seksuaalisesta suuntautumisesta niin eiköhän se sinunkin näkemäsi uuden Auriksen (transu)mainosvideo kerro totuuden että minkälaisille miehille niitä tojoja oikein kaupitellaan.
Bensa hinta viiteen euroon. Se lisäisi turvallisuutta liikenteessä kaikista parhaimmalla tavalla ja saisi kaahailevat mielipuoliset psykopaatit kuriin. Kannatan todellakin erittäin rajua bensan ja dieselin hinnan nostoa. Tyhmällä luuserikaaharinuorisolla ei sen jälkeen olisi varaa uhoilla maanteillä metriäkään..
Lexus ja tojota ovat vain kulkuneuvoja....ihan perseestä molemmat
Homo oot. Just nii, umpihomo.
Vöj hyva pfrkfle tejgan kamssä. Midin tama muu om mfnössä