MUISTA OSTAA NÄITÄ

terveys mennyt

Moi ota selvää,mitä yrttejä kannattaa tuoda.Siellä kaikkia hyviä terveys tuotteita.Osta niin paljon ,kun rahaa riittää.Lue kiinalainen lääketiede yrtit.Osta goji,inka,jujuba marjoja kaikki todella superfood marjoja.Suomessa kalliita nämä.Kannattaa tuida myös rasvoja sieltä esim.tiikeri balsami.

6

370

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • docdoc

      Kyllä noita voi tuoda jos siltä tuntuu mutta esimerkiksi goiji marja ei pärjää suomalaisille marjoille vitamiineissa ja flavonoideissa joten tuollaperiatteella tuonti turhaa. Poimikaa marjat täältä.

      Kun noita yrttejä tuo niin kannattaa varmistaa että ostaa kunnon toimitajalta ettei tule mitä sattuu. Eli paikallisten lääkäriasemien kautta saa edes jonkinverran tukea tuotteelle.

      • sdfsdfsddsf

        Marjoja en kyllä lähtis tuomaan ulkomailta. Eiköhän marjoja koske samat tuontimääräykset kuin hedelmissä?
        Noista yrteistä en ole varma, mutta itse jättäisin kyllä kaikki ns. elävät tuotteet ostamatta. Tulliviranomaiset osaavat olla aika vee- mäisiä


    • Näitä kyllä Kiinasta löytyy melko paljonkin ja itseäni kyllä kiinnostaisi näiden tuotteiden kokeileminen mutta tätä vaikeuttaa kyllä se että kaikki pakkaukset ovat kiinaksi ja että kukaan ei juuri puhu englantia. Joten itsellä jäi kyllä ostamatta, vaikka mielenkiintoa olisikin ollut.

    • raotusta apteekkiin
      • naisnäkökanta

      • ihan kuvilla
        naisnäkökanta kirjoitti:

        http://www.marjakeskinen.fi/kiinalaiset_yrtit/

        http://fi.taobaoshoppingagent.com/category/traditional-tonic-other-health-supplements-other-traditional-tonic-50020296.html?pivot=-139778


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      53
      3876
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      90
      2276
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      1922
    4. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      22
      1753
    5. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1506
    6. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      23
      1440
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      15
      1142
    8. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      31
      1108
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      106
      1033
    10. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      79
      1022
    Aihe