Ei tarvitse kuin asetella heidän kuvansa siistiin riviin.
Ja sitten katselee yksitellen niitä naamatauluja ja kysyy itseltään, että
Ostaisitko sinä tältä mieheltä/naiselta käytetyn henkilöauton?
Mä itse kokeilin hommaa ja kyllä jäi autonhankinta tekemättä!
Jos ei ihmisen naamatauluun voi luottaa, niin ei kyllä kannata ottaa puheitakaan todesta.
Ja sitten katselee yksitellen niitä naamatauluja ja kysyy itseltään, että
Ostaisitko sinä tältä mieheltä/naiselta käytetyn henkilöauton?
Mä itse kokeilin hommaa ja kyllä jäi autonhankinta tekemättä!
Jos ei ihmisen naamatauluun voi luottaa, niin ei kyllä kannata ottaa puheitakaan todesta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ovatko kansanedustajat joillekin kuin punainen vaate härälle?
Kuka kansaa edustaa, jos eivät kansan valitsemat kansanedustajat?
Kukaan ei omin avaimin pääSe eduskuntaan.
Mitä hyövää jatkuva nalkutus ja pilkka?
Eipä sinne ole ennenkään omilla avaimilla päässyt.
Vahtimestari aukaisee ulko-oven.
En usko että ostaisin käytettyä autoa siultakaan. Kansanedustajankin olen valinnut ihan vain lakeja säätämään ja katsomaan että siinä työssä pidetään mielessä oikeita asioita.
Seuraa tarkkaan BB:tä, sieltä tulee taas uusia ehdokkaita seuraaviin vaaleihin sinulle kaltaisillesi.
Naamoja katsellaan ja äänestetään kauniita ja rohkeita. Ei sillä ole hitonkaan väliä, mitä edustajat ovat edellisten vaalien jälkeen tehneet tai millaisia asioita ajavat.
Päivälehtien ja internetin välillä voi seurata politiikkaa. Jo tässä iässä voisi odottaa äänestäjienkin jotain oppineen. www.eduskunta.fi sivu on parempi lähde kuin naama- ja vaalitaulut.
Kirjoitiin 11v sitten neljälle ministerille ja 8 kansanedustajalle kirjeen jotka olivat asiallisia kysyen asiaani ja sen eteenpäin viemistä? En viitsi sitä tässä selittää. Yksikään ei ole vastannut. Joten se heidän ja avustajiensa apua ei kuulunut = neuvoa.
Kauan sitten otin yhteyttä eri aikaan Anna - Liisa Tieksoon ja Marjatta Väänäseen. Molemmat soittivat kotiin ja antoivat osoitteen mihin ottaa yhteyttä.-
Samoin Elisabeth Ren vastasi kirjeellä ollessaan puolustusministeri. Hämmästyttää tuo nykyisten edustajien laiskuus, torkkuoeittojensa alla.
Maagikko